Premiera spektaklu "Ghosting. Stan ducha" w Małej Warszawie

Zapraszamy 20, 21 i 22 grudnia o godz. 19:00 na premierę spektaklu "Ghosting. Stan ducha".

Warszawa, 2019 rok, typowe osiedle z wielkiej płyty. ONA i ON, oboje młodzi, na scenie nie poznajemy nawet ich imion, ale znamy ich przecież wszyscy: introwertyczny informatyk (w tej roli Vixen) i wrażliwa, zagubiona 30-latka, “słoik” z małego miasta (Ania Iwanek). Bystry obserwator, pan Bogdan, rubaszny filozofujący nadzorca bloku (w tej zaskakującej roli Numer Raz). W spektakl wpleciony jest wątek detektywistyczno-ezoteryczny związany z historią samego budynku. Reżyserem jest Jakub Wocial. Choreografię stworzyła Izabela Borkowska.

Pokazy work in progress odbędą się kolejno 20, 21 i 22 grudnia 2019 r. na deskach Małej Warszawy na Pradze.

"Ghosting. Stan ducha" to pytanie o to, co widzą ludzie wpatrzeni w telefony, siedząc obok siebie w restauracji, w metrze, na imprezie. Trudności w codziennej międzyludzkiej komunikacji zderzone są z iluzją internetowych komunikatorów, elektronicznych avatarów, cyfrowych banałów. To odpowiedź na to, co czują ludzie spotykając się przypadkowo na papierosie na klatce schodowej, w windzie, przy osiedlowym śmietniku. I czyje duchy straszą w piwnicy.

Numer Raz – pierwsze pokolenie warszawskiego hip-hopu. Członek legendarnego Warszafskiego Deszczu, grał z Abradabem, Tede, Procentee, HiFi Bandą. Klasyczny old-school polskiego rapu.

Vixen – zaliczany do młodego pokolenia polskiego hip-hopu. Talent do składania słów i dźwięków, często tworzy własne podkłady. Jego płyta „Kontinuum” dała mu popularność w 2012 roku, najnowsza płyta „Serce” weszła do Top 10 na OLIS w październiku 2019.

Ania Iwanek – „czarny głos Powiśla”, tak mówią o niej warszawscy muzycy. Znana i lubiana. Od 10 lat aktywna na warszawskiej scenie klubowej. Ania współpracowała z Pablopavo, lessless, współtworzyła zespół Rubberdots.

Jakub Wocial – kieruje i tworzy scenę musicalową Teatru Rampa. Został wybrany przez Romana Polańskiego, by zagrać rolę Herberta w polskiej i niemieckiej premierze „Tańca Wampirów”. Jest pomysłodawcą i wykonawcą w widowisku z przebojami Queen „Rapsodia z Demonem” oraz w koncertowej inscenizacji „Jesus Christ Superstar”. Został uhonorowany nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018.

„Najbardziej współczesny teatr jak to możliwe, tak autentyczny jak się tylko da. Prawda o tym, jak łatwo stać się samotnym w tłumie wielkiego miasta, jak trudno porozumieć się z sąsiadem mieszkającym na tym samym piętrze bloku spotykając go w windzie.” – Jakub Wocial

Występują: Vixen, Ania Iwanek, Numer Raz
Reżyseria: Jakub Wocial
Scenariusz: Agnieszka Sobolewska, Filip Krzywiński
Muzyka: Kamil Sobiczewski, Filip Krzywiński, DJ Eprom
Choreografia: Izabella Borkowska
Teksty piosenek: Vixen, Ania Iwanek, Numer Raz, Filip Krzywiński, Agnieszka Sobolewska

Spektakl jest współfinansowany przez Biuro Kultury Miasta Stołecznego Warszawy w ramach spektaklu teatralno-muzycznego "Spójrz w bok".

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.12.19, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
Jodełka Joanna
2
Winnicka Ewa
3
Woods Sherryl
4
Wilhelm Kate
5
Hałas Agnieszka
6
David Hatcher Childress
7
Terry Pratchett
8
Michael Katz Krefeld
9
James Marlon
10
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Michaił Bułhakow
8
Jarosław Murawski
9
Dale Wasserman
10
Nick Dear
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia