Kina, teatry i muzea w Polsce zamknięte z powodu koronawirusa!

Minister kultury poinformował dziś, 11 marca 2020 roku na konferencji prasowej o zamknięciu instytucji kultury w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. Od 12 marca zostaną zamknięte instytucje kultury, filharmonie, opery, teatry, muzea, kina oraz szkoły, uczelnie wyższe i placówki szkolnictwa artystycznego.

Oznacza to zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności (koncertów, spektakli, wernisaży oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach, zamknięcie muzeów dla zwiedzających oraz zawieszenie zajęć w placówkach szkolnictwa artystycznego wszystkich stopni).

MKiDN zaleca również instytucjom kultury i placówkom edukacji artystycznej odwołanie wyjazdów zagranicznych związanych z realizacją działalności kulturalno-artystycznej – w szczególności z udziałem w dużych wydarzeniach o charakterze masowym (targi, wystawy) oraz wyjazdów stypendialnych, szczególnie do krajów o wysokiej zachorowalności na koronawirusa.

MKiDN zwróciło się do dyrektorów instytucji o opracowanie założeń działania jednostki organizacyjnej w sytuacji zwiększonego zagrożenia epidemiologicznego na terenie działania instytucji (potwierdzonego komunikatami odpowiednich służb – lokalnych władz i miejscowych służb sanitarno-epidemiologicznych) i zaleca, by plany te zapewniały realizację wyłącznie czynności niezbędnych dla podtrzymania ciągłości działania instytucji.

Jak mówił premier, "jest dla nas jasne, że koronawirus i ta epidemia jest dla nas bardzo groźna", a według WHO - jak podkreślił - może też stać się globalną pandemią. - Dlatego trzeba działać szybko i z pewnym wyprzedzeniem tam, gdzie tylko się da - stwierdził.

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.03.20, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Herbut Igor
2
Pearl Jam
3
Jan Rapowanie , Nocny
4
Renata Przemyk
5
Rojek Artur
6
Płomień 81
7
Czesław Śpiewa
8
Happysad
9
Norah Jones
10
Madelkeine Peyroux
1
Yi'nan Diao
2
Nat Faxon, Jim Rash
3
Jan Komasa
4
Destin Daniel Cretton
5
Robert Gliński
6
Piotr Adamski
7
Marco Bellocchio
8
Kristina Grozeva, Petar Valchanov
9
Giuseppe Capotondi
10
Warwick Thornton
1
Lars von Trier
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
7
Rodion Szczedrin
8
Jarosław Murawski
9
Michaił Bułhakow
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia