Nocne spotkania z kinem artystycznym w Letnim Ogródku Kulturalnym w Rzeszowie

W nocy z piątku na sobotę 24/25 lipca w przestrzeni letniego ogródka Kulturalnego przy Estradzie Rzeszowskiej odbędzie się kolejna projekcja w ramach festiwalu On Art. Tym razem widzowie będą mieli szansę zobaczyć cztery filmy w formule silent cienma.

On Art 2020 to niezwykły festiwal, w ramach którego prezentowane są wyselekcjonowane filmy. Poruszają one zagadnienia z dziedziny szeroko pojętej kultury i sztuki. W festiwalowym repertuarze nie brak dokumentów, animacji czy video-artu. Dla widzów przygotowano filmy pełno- i krótkometrażowe. On Art 2020 odbywa się jednocześnie w Rzeszowie, Warszawie, Krakowie, Łodzi, Poznaniu czy Wrocławiu, w przepięknych lokalizacjach, m.in. na terenie Muzeum Narodowego, Łazienek Królewskich, Parku Żeromskiego i Muzeum MOCAK w Krakowie.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Rozwoju Kinematografii, promująca kino polskie i europejskie. Fundacja zrealizowała już ponad tysiąc wydarzeń filmowych dla około 100 tysięcy widzów. W tym roku Rzeszowski Inkubator Kultury, dział animacyjny Estrady Rzeszowskiej jest jednym z partnerów organizujących pokazy filmowe w swojej przestrzeni.

Wybór filmów festiwalowych, które zostaną zaprezentowane w Letnim Ogródku Kulturalnym ma na celu zachęcić widzów do rozważań nad tym, czy w życiu poprzez kulturę i sztukę można odnaleźć prawdziwe szczęście. Pierwszy maraton festiwalowy rozpocznie się 24.07.2020 r. o godzinie 20:45. Wyświetlone zostaną cztery filmy: „A monologue in the intermission” (24 min.), Bułgaria 20218 reż. Petre Vulchevy, „Graffigina” (57 min.), Szwecja 2019, reż. Teodor Hultberg, „Elliott Erwitt. Silence sounds good” (62 min), Hiszpania 2019 reż. Adriana López Sanfeliu, ”Koulakov’s supreme ultimate” (87 minut), Rosja 2019 reż. Vladimir Nepevny. Wszystkie projekcje odbywają się w języku oryginalnym, z angielskimi napisami.

Liczba miejsc jest ograniczona, a organizatorzy przypominają o obowiązku noszenia maseczek. Na wszystkie pokazy festiwalowe obowiązuje rejestracja. Formularz znajdujący się w wydarzeniu w serwisie Facebook czynny będzie w dniu wydarzenia. Organizatorzy podkreślają, że jeśli nie możecie zarejestrować się zdalnie, wystarczy wziąć ze sobą dokument tożsamości i wpisać się na listę przed wejściem.

Silent Cinema przypomina w swojej formie Silent Disco. Widzowie otrzymają od organizatorów bezprzewodowe słuchawki, w których będą słyszeć audio wyświetlanych filmów. Rozwiązanie to zapobiegnie hałasowaniu w najbliższej przestrzeni Letniego Ogródka Kulturalnego w godzinach wieczornych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.07.20, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bartosiewicz Edyta
2
Jabłońska Zuza
3
Happysad
4
Gardot Melody
5
Stevens Sufjan
6
Nothing But Thieves
7
Nowak Adam, Akustyk Amigos
8
Świerczyńska Natalia
9
Bocelli Andrea
10
Bukartyk Piotr
1
Stéphane Haskell
2
Ferzan Ozpetek
3
Anna Wieczur-Bluszcz
4
Michał Wnuk
5
Michał Kondrat
6
Wang Xiaoshuai
7
Lech Majewski
8
Diao Yinan
9
Kōji Fukada
10
Gábor Reisz
1
Wilhelm Kate
2
Cook Robin
3
Lepore Jill
4
Tokarczuk Olga
5
Rudzka Zyta
6
Hansen Dorte
7
Ostrowska Agata
8
Adamowicz Alina, Godecka Joanna
9
Brennan Sarah Rees
10
Bednarek Adrian , Ćwirlej Ryszard , Greń Hanna , Guzowska Marta , Janiszewska Izabela , Małecki Robert , Matyszczak Marta , Rogala Małgorzata , Stachula Magda , Szczygielski Bartosz , Zielke Mariusz , Żarski Przemysław
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia