Nadchodzi 20. Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje

Jeden z najważniejszych polskich festiwali teatralnych przenosi się do internetu.

Czas: 23 – 28 listopada 2020 r.

W programie przegląd konkursowych najlepszych spektakli młodych reżyserów, spektakle telewizyjne i słuchowiska radiowe, dokumenty oraz krótkie fabuły, a także warsztaty, panele dyskusyjne i rozmowy z twórcami.

Wszystkie punkty programu będą emitowane na żywo (lub jako wcześniejsze, specjalne rejestracje) na stronie 𝐟𝐞𝐬𝐭𝐢𝐰𝐚𝐥-𝐢𝐧𝐭𝐞𝐫𝐩𝐫𝐞𝐭𝐚𝐜𝐣𝐞.𝐩𝐥


𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚, 𝟐𝟏 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 17.30
Słowo wstępne - Wojciech Majcherek
Rozmowa z reżyserem spektaklu mistrzowskiego Krystianem Lupą

Godzi. 17.45
Łączenie Live z Teatrem Powszechnym w Warszawie

Godz. 18.00
„Capri - wyspa uciekinierów”, spektakl live, reżyseria Krystian Lupa, na podstawie utworów: „Kaputt” i „Skóra” Curzia Malapartego, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie


𝐍𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐚, 𝟐𝟐 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 16.00
Przeniesienie. Rejestracja wideo spektaklu teatralnego - masterclass Dariusza Pawelca.

Zapisy na warsztaty prowadzi: Anna Huth anna.huth@us.edu.pl

Godz. 18.00
Zaproszenie do udziału w Festiwalu - przedstawienie programu przez Dyrektora Artystycznego Ingmara Villqista

"Wierność wobec zmienności. O teatrze Konrada Swinarskiego", film dokumentalny, bohater (realizacja Krzysztof Domagalik) 1981


𝐏𝐨𝐧𝐢𝐞𝐝𝐳𝐢𝐚ł𝐞𝐤, 𝟐𝟑 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 11.30
Rozpoczęcie Festiwalu
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Karol Wojtyła „Przed sklepem jubilera”, adaptacja i reżyseria  Aleksandra Głogowska (45 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Fikołek”, reżyseria Milena Dutkowska (29 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Ucieczka z raju”, reżyseria  Ernest Saj (25 min)

Godz. 15.00
„Rocznica Powstań Śląskich”, słuchowisko Teatru Polskiego Radia; Romuald Pitera „Gniew”, reżyseria Bożena Brzezińska, opracowanie muzyczne Władysław Byszewski (58 min)

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka.
Wojciech Tremiszewski „Kasie”, reżyseria Filip Gieldon (49 min)

Godz. 19.00
Wywiad z Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Ingmarem Villqistem

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Gracjan Pan”, reżyseria Cezary Tomaszewski, Teatr Capitol Wrocław (1h 40 min)
Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem


𝐖𝐭𝐨𝐫𝐞𝐤, 𝟐𝟒 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Alina Moś-Kerger „Daisy”, reżyseria  Alina Moś-Kerger (32 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Nigdy dobrze”, reżyseria Paweł Powolny (18 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Debiut miłość”, reżyseria  Sylwia Rosak (4 min)

Godz. 15.00
Panel dyskusyjny online z dyrektorami międzynarodowych festiwali teatralnych -  Edinburgh International Festival, Chekhov International Theatre Festival, Berliner Theatertreffen, London International Festival of Theatre, Sibiu International Theatre Festival, Kampala International Theatre Festival

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Szymon Jachimek „Matka Boska Niespodziewana”, reżyseria Maciej Buchwald (42 min)

Godz.. 19.30
Wywiad z Grzegorzem Jarzyną - przewodniczącym jury festiwalu

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Jutro przypłynie królowa”, reżyseria Piotr Łukaszczyk, Teatr Współczesny we Wrocławiu (1h 45 min)

Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem


Ś𝐫𝐨𝐝𝐚, 𝟐𝟓 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Thomas Bernhard „Komediant”, adaptacja i reżyseria Anna Skuratowicz (30 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Hi, how are you”, reżyseria Michał Chmielewski (25 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny;  „Mój kraj, taki piękny” Grzegorza Paprzyckiego ( 29 min)

Godz. 15.00
Spektakl Nagrodzony na Festiwalu Forum Młodej Reżyserii
"Odmęt" - reżyseria  Marek Idzikowski  - Wydziału Lalkarskiego Filii AT w Białymstoku

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Monika Siara „Widok z mojego balkonu”, reżyseria Ewa Małecki (46 min)

Godz. 19.30
Wywiad z jurorami Katarzyną Sobańską i Marcelem Sławińskim - autorami scenografii teatralnych, filmowych i telewizyjnych, wykładowców pracowni scenografii na Wydziale Malarstwa ASP w Katowicach

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Jezus”, reżyseria Jędrzej Piaskowski, Nowy Teatr Warszawa (1h 30 min)

Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem.


𝐂𝐳𝐰𝐚𝐫𝐭𝐞𝐤, 𝟐𝟔 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Martyna Quant „Pojedynek”, reżyseria  Martyna Quant (36 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „Też coś dla ciebie mam”, reżyseria Iwo Kondefer (21 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Dwubój klasyczny”, reżyseria  Bogdan Dziworski (11 min)

Godz. 15.00
„Gradient” - spektakl wizji i ruchu przygotowany przez Fundację Sztukmistrze z Lublina

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Waldemar Pasiński „Żona Łysego”, reżyseria Tomasz Jeziorski (42 min).

Godz. 19.30
Wywiad z jurorem Jackiem Poniedziałkiem - aktorem filmowym,  teatralnym i telewizyjnym, reżyserem teatralnym

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Lwów nie oddamy”, reżyseria Katarzyna Szyngiera, Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie (1h 50 min).
Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem.


𝐏𝐢ą𝐭𝐞𝐤, 𝟐𝟕 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 12.00
Konkursowe Słuchowisko Radiowe; Iwona Rusek „Cisza”, reżyseria  Michał Zdunik (44 min)

Godz. 13.00
Krótki film fabularny; „O chłopcu, który chodził boso” (13 min)

Godz. 14.00
Film dokumentalny; „Między nami”, reżyseria  Maciej Miller (30 min)

Godz. 15.00
Panel poświęcony rocznicy Powstań Śląskich. Słuchowiska.
“Anna” -   autor Krzysztof Kokot. Słuchowisko radiowe realizowane live

Godz. 17.00
Konkurs spektakli telewizyjnych; produkcja WFDiF, zrealizowanych w ramach cyklu Teatroteka,
Monika Milewska „Falowiec”, reżyseria Jakub Pączek (42 min)

Godz. 19.30
Wywiad z jurorem Stanisławem Rosiek - historykiem literatury, pisarzem, wydawcą, wykładowcą Uniwersytetu Gdańskiego

Godz. 20.00
Spektakl konkursowy; „Mistrz i Małgorzata”, wg Michaiła Bułhakowa, reżyseria Małgorzata Warsicka, Teatr Polski w Bielsku-Białej (2h 40 min)

Po spektaklu spotkanie i rozmowa z reżyserem.


𝐒𝐨𝐛𝐨𝐭𝐚, 𝟐𝟖 𝐥𝐢𝐬𝐭𝐨𝐩𝐚𝐝𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟎 𝐫𝐨𝐤𝐮

Godz. 18.00
Gala wręczenia nagród live XX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE 2020 w Katowicach z udziałem jurorów, reżyserów i zaproszonych gości

Godz. 19.00
Prezentacja zwycięskiego spektaklu teatralnego, który zdobył Laur Konrada

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.11.20, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Jim Jarmusch
8
Wojciech Kasperski
9
Mel Gibson
10
Park Chan-wook
1
David Hatcher Childress
2
Terry Pratchett
3
James Marlon
4
Michael Katz Krefeld
5
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
6
Susan Elizabeth Phillips
7
Nadia Sawczenko
8
Nils Thorsen
9
Hanni Munzer
10
Maja Lunde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia