Przegląd filmów krótkometrażowych O!Znaki Pracy

Przegląd filmów o pracy? Trudno wyobrazić sobie mniej pociągający projekt. Doprawdy? Trudno tkwić bardziej w błędzie. Zatrzymajcie się, żeby obejrzeć filmy o pracy, o ludziach, wyzwaniach i satysfakcji. 29 filmów wybranych z kolekcji konkursu O!ZNAKI PRACY. 29 punktów widzenia. Niepowtarzalnych, osobistych. Zachęcających do spojrzenia na pracę z perspektywy zmian, które dokonują się we współczesnym świecie, a szczególnie jej szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Data wydarzenia: 21 lis o 19:00 – 23 lis

Zapraszamy do wzięcia udziału w przeglądzie krótkometrażowych filmów dokumentalnych powstałych w ramach konkursu O!Znaki pracy.

Link do wydarzenia:

https://www.mojeekino.pl/show/przeglad-filmow-oznaki-pracy


O!ZNAKI PRACY są konkursem adresowanym do osób poszukujących,

kreatywnych i nie poddających się powierzchownym trendom. Praca i jej bezpieczeństwo we współczesnym, tak szybko zmieniającym się świecie wymagają namysłu. Nawet jeśli wydaje się, że nie ma na ten namysł czasu. To konkurs oszczędny i powściągliwy. Nie epatuje wysokością nagród. Nie zabiega o rozgłos i reklamę. Laureaci nie są zapraszani na czerwony dywan. Autorów filmów, którzy decydują się na udział, chcą po prostu opowiedzieć wybraną przez siebie historię, podzielić się własnym punktem widzenia, doświadczeniem i wrażliwością. Dobrze
czują się w takim powściągliwym otoczeniu i towarzystwie. Uczestnicy konkursu to grupa pod wieloma względami wyjątkowa. Tak wyjątkowa, jak i filmy. Reprezentują różne zawody, środowiska, doświadczenia i spojrzenia na świat. Łączy ich nie tylko wrażliwość artystyczna i społeczna, ale umiejętność dostrzegania we współczesnej pracy jej humanizmu.

W pierwszej edycji konkursu O!ZNAKI PRACY (2017 r.) zgłaszane na konkurs filmy wpisywały się w szczegółową listę tematów. Wśród nich: warsztat pracy; czas wolny - czas pracy; praca w sieci; roboty, automaty, sztuczna inteligencja; życie codzienne i praca cyfrowych tubylców; łańcuch produkcji; itp. W edycji drugiej (2018 r.) tematem konkursu były już po prostu O!ZNAKI PRACY 2018. Praca i człowiek. Praca z punktu widzenia. W trzeciej (2019 r.) pozostawiono po prostu temat przewodni – po lekkiej modyfikacji. O!ZNAKI PRACY 2019. Praca z punktu widzenia. W 2020 r. tematem i motywem przewodnim konkursu była praca + natura + technologia.

Więcej informacji o konkursie:
https://oznakipracy.ciop.pl/
https://www.instagram.com/oznaki_pracy/

Link do wydarzenia:
https://www.mojeekino.pl/show/przeglad-filmow-oznaki-pracy

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.11.20, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gojira
2
Kruk, Cugowski Wojtek
3
Evanescence
4
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
5
Gutek
6
Sochacka Kaśka
7
Maciejczuk Faustyna
8
sanah
9
Grennan Tom
10
Pietrzak Patryk
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia