Trwa Demakijaż - Festiwal Kina Kobiet 2020

5. Edycja Demakijażu – Festiwalu Kina Kobiet w tym roku odbywa się w czasie szczególnie niespokojnym – zarówno ze względu na sytuację epidemiczną, jak i to, co dzieje się wokół ciał, umysłów i emocji kobiet w Polsce.

Wierzymy, że tak jak 5 lat temu i tak jak w każdej poprzedniej edycji, Demakijaż tym razem także będzie miejscem, w którym bunt wraz z nadzieją na zmianę wyznaczają kierunki myślenia i wyobraźni naszych widzek i widzów.

Hasłem tegorocznej edycji jest ciało. Widzimy je jako pole nieustannej walki, jako nośnik zmiany, jako źródło przyjemności, lęku i pytań – między innymi o tym są filmy, które proponujemy w tym roku.

Zapraszamy Was do uczestniczenia w tej filmowej przygodzie, a także w procesie budowania tego Festiwalu przez dyskusje, opowieści i współsłuchanie.

Do zobaczenia!

Zespół Demakijażu – Festiwalu Kina Kobiet

Autorką tegorocznej identyfikacji festiwalowej jest Maria Pietras.

PROGRAM GŁÓWNY:

(PL): https://tinyurl.com/y5dwvwnw
(ENG): https://tinyurl.com/y4gn7jmd

KRÓTKIE METRAŻE:

#LetsStartTheRevolution
(PL/ENG): https://tinyurl.com/y34nx3ep

„Karaibskie głosy” / “Caribbean Voices”
(PL/ENG): https://tinyurl.com/yxmksw2w

sekcja we współpracy z Hairouna Film Festival (Saint Vincent)

FESTIWALOWA PLATFORMA ONLINE:

Outfilm.pl

Miło nam również poinformować że już kolejny rok będzie z nami Komisja ds. Integracji Samorządowej Kolektyw Koleżeński przy ORA Lublin (ORA Lublin - Okręgowa Rada Adwokacka w Lublinie) tworząca w czasie Demakijażu „Punkt Nieodpłatnej Informacji Prawnej”.

W tym roku, z uwagi na zmiany organizacyjne i przeniesienie festiwalu do sieci, w dniach od 18.11 do 22.11.20 uruchomiony zostanie dyżur telefoniczny. W godzinach od 12 do 18 będziemy rozmawiać o aktualnych problemach kobiet w świetle nasilających się debat społecznych, głośnych sprzeciwów i walki o prawa człowieka.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu pod numerami telefonów:

adw. Diana Estreich Florkowska – 600989874

adw. Monika Sokołowska – 600993240

FESTIWALOWE INFORMACJE PRAKTYCZNE:

STREAMING wszystkich filmów festiwalowych (program główny, blok konkursowy “Let’s Start the Revolution”, bloki krótkich metraży „Karaibskie głosy”) odbędzie się na platformie online, specjalnie przygotowanej we współpracy z Outfilm.pl.

Spotkania towarzyszące filmom odbędą się na platformie Zoom i będą dostępne na profilu Fundacji Camera Femina (https://www.facebook.com/CameraFemina) oraz na profilach partnerskich. Na Polski Język Migowy spotkania tłumaczyć będzie Magdalena Gach.

Sekcje krótkich metraży (“Let’s Start the Revolution”, „Karaibskie głosy”) dostępne będą bez geoblokad, czyli niezależnie od lokalizacji widzek i widzów.

Filmy konkursowe (sekcja “Let’s Start the Revolution”) prezentowane będą z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz z napisami w języku angielskim i polskim.

Filmy z sekcji „Karaibskie głosy” prezentowane będą z oryginalną ścieżką dźwiękową oraz z napisami w języku polskim.

Udział we wszystkich pokazach filmowych oraz spotkaniach online jest bezpłatny. Udział w seansach online festiwalowych filmów długometrażowych (fabuła, dokument) odbywa się w formule VOD lub TVOD. Na seansach filmów długometrażowych (fabuła, dokument) obowiązują limity odtworzeń (od 100 do 300). Szczegóły w opisie konkretnych filmów na platformie Outfilm.pl.

JAK OBEJRZEĆ Z NAMI FILM? INSTRUKCJA KROK PO KROKU

1. Wszystkie projekcje filmowe odbędą się na platformie outfilm.pl

2. Wejdź na stronę: https://www.outfilm.pl/list/demakijaz-festiwal-kina-kobiet

3. Wybierz film z programu (filmy mają dostępność czasową zgodnie z harmonogramem projekcji) i postępuj zgodnie z instrukcją na stronie outfilm.pl.

4. Projekcje filmów długometrażowych (poza "W*pierdalać") ograniczone są od 100 ("Grubaski na front", "Dziewczynka") do 300 odtworzeń. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie. Przykładowo:

"Film dostępny w ramach Festiwalu Demakijaż z darmowym, limitowanym na 300 wyświetleń dostępem, w dniu 19 listopada od 20:30 do 24:00."

5. Jeśli nie ma już miejsca w konkretnej wirtualnej sali, zapraszamy na projekcje innych filmów (11 długich metraży, 50 konkursowych szortów w 7 blokach #LetsStartTheRevolution, 9 karaibskich krótkich metraży w 2 blokach "Karaibskie głosy").

6. Film dokumentalny "W*pierdalać", wszystkie filmy konkursowe, wszystkie filmy karaibskie są dostępne bez ograniczeń liczby odtworzeń.

PS Wszystkie spotkania festiwalowe transmitowane będą na profilu Fundacji Camera Femina: https://www.facebook.com/CameraFemina

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.11.20, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gojira
2
Kruk, Cugowski Wojtek
3
Evanescence
4
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
5
Gutek
6
Sochacka Kaśka
7
Maciejczuk Faustyna
8
sanah
9
Grennan Tom
10
Pietrzak Patryk
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia