"Gluten Sex": Premiera wirtualnego spektaklu w E-Kinie Pod Baranami

Zapraszamy na platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie w ostatni weekend lutego zagości głośny spektakl "Gluten Sex" grupy Potem-o-tem.

Wystawiane od 2018 roku przedstawienie zabiera widzów w podróż do wirtualnej rzeczywistości stworzonej przez informatycznego geniusza. Do miejsca, w którym spełniają się marzenia i obnażają lęki współczesnego człowieka. Reżyserem i scenarzystą spektaklu jest Marcin Zbyszyński.

"Gluten Sex" to offowa megaprodukcja grupy Potem-o-tem, której akcja rozgrywa się w wirtualnej rzeczywistości. Będący właściwie komedią science fiction spektakl, w pełen humoru sposób ukazuje obawy i lęki współczesnego człowieka - ze strachem przed samotnością na czele.

W tradycyjnej, analogowej wersji, "Gluten Sex" rozpoczynał się od tajemniczej podróży autokarem, którą odbywali widzowie. Nie był to jednak zwykły przejazd z punktu A do punktu B, lecz początek niezwykłej wyprawy w głąb wirtualnego świata, gdzie spełniają się marzenia. Filmowa wersja spektaklu "Gluten Sex", dostępna na platformie e-kinopodbaranami.pl, jest pełnym zapisem przedstawienia. Mimo, że nie oferuje możliwości fizycznego przemieszczania, to i tak przenosi widzów w czasie i przestrzeni - w sam środek niezwykłej wizji niedalekiej przyszłości, która z dnia na dzień staje się coraz bardziej prawdopodobna.

Czas trwania spektaklu: 107 minut.

BILETY: 29,99 zł
- dostępne na www.e-kinopodbaranami.pl

Spektakl dostępny będzie na platformie e-kinopodbaranami.pl od piątku 26 lutego (godz. 18.00) do niedzieli 28 lutego (godz. 23.59).


O SPEKTAKLU:
Scenariusz i reżyseria: Marcin Zbyszyński
Zdjęcia i montaż: Darek Redos
Dźwięk: Ernest Grabowski
Muzyka: Skodo
Kostiumy: Irma Tylor
Animacje | Grafika: Stefania Michera
Charakteryzacja: Zuzanna Dominiak
Asystent Reżysera: Jakub Lebiedziński
Skrypt: Natalia Kielan

Obsada: Wojciech Malajkat (ZNANY AKTOR), Filip Kosior (LEON MAKS), Piotr Piksa (JULIAN), Marta Wągrocka (PAN RYSZARD / POLA DATA), Maria Sobocińska (HELA), Agata Różycka (RÓŻA/MAJA), Skodo (ARTUR)

Gluten Sex to opowieść o samotności i próbie kompensowania rzeczywistości w wirtualnym świecie. To wizja niedalekiej przyszłości, w której zamknięci we własnych pokojach możemy przeżywać życie o jakim marzyliśmy.

Rok 2028. Społeczeństwo tonie w narastającym poczuciu osamotnienia. Z roku na rok wzrasta popularność wirtualnych programów rekompensujących brak relacji w świecie rzeczywistym. Leon Maks, genialny informatyk polskiego pochodzenia, przeprowadza test autorskiego programu z pogranicza neuropsychologii, bioinformatyki, virtual reality i hipnozy o nazwie Gluten Sex. Pierwszym testerem programu jest Julian, który dzięki Gluten Sex doświadczy wesela, którego nie było mu dane przeżyć w rzeczywistości. Widzowie spektaklu przyjmują rolę potencjalnych inwestorów programu Gluten Sex i przyglądają się wirtualnemu weselu, stając się biernymi uczestnikami wydarzeń. Twórca programu nie wie jednak, że jeden z widzów planuje hakerski atak na program.

Spektakl powstał we współpracy z Pałacem Lasotów i firmą Raf-Bus.

O ZESPOLE:

POTEM-O-TEM to niezależny teatr działający w Warszawie od 2016 roku. Zespół tworzy w garażach, mieszkaniach, autokarach, galeriach i zabytkowych pałacach, a ostatnio coraz częściej na teatralnych scenach. Spektaklami opartymi na autorskich tekstach dramatycznych i żywiołowej grze młodych aktorów opowiadają o pędzącym świecie, który nas otacza. Portretują swoje pokolenie, nazywane przez niektórych Generacją “Z”, przez drugich Post-Millennials, przez jeszcze innych Pokoleniem @, V lub C… Niezależność, łączenie komedii z gorzką refleksją na temat rzeczywistości, interakcja z widzami, kameralność to ich znaki rozpoznawcze.

Więcej informacji na temat teatru: www.potemotem.com
www.e-kinopodbaranami.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.02.21, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Miśkiewicz Dorota , Miśkiewicz Henryk
2
Jones Norah
3
Sobel
4
Lovato Demi
5
Gerrard Lisa , Maxwell Jules
6
Gutek
7
Cave Nick, Ellis Warren
8
Girl In Red
9
Evanescence
10
Sochacka Kaśka
1
Daniels Lee
2
Cowperthwaite Gabriela
3
Mangold James
4
Mason Adam
5
Carnahan Joe
6
Holland Agnieszka
7
Bier Susanne
8
Warwick Thornton
9
Paweł Pawlikowski
10
Harvey Fierstein
1
King Stephen
2
Czornyj Max
3
Quammen David
4
Sharon Jones
5
Tschida Sam
6
Markowski Adrian
7
Saltz Jerry
8
Glukhovsky Dmitry
9
Niemczynow Anna H.
10
Turowska Zofia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia