Long Story Short Film Festival rozpocznie się 10 czerwca

Do konkursu 2. edycji Long Story Short Film Festival organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe zakwalifikowały się 52 filmy krótkometrażowe nadesłane przez twórców z całej Polski. O nagrody powalczą 22 fabuły, 16 dokumentów i 14 animacji. Tegoroczna edycja festiwalu organizowanego przez Dolnośląskie Centrum Filmowe odbędzie się stacjonarnie w kinie DCF w dniach od 10 do 13 czerwca, a następnie w sieci od 14 do 19 czerwca.

- Ubiegłoroczny pierwszy Dolnośląski Festiwal Filmów Krótkometrażowych był naszą odpowiedzią na nieznaną nam wcześniej sytuację całkowitego zamknięcie kin. Byliśmy pierwszym festiwalem zorganizowanym w całości online i to z niemałym sukcesem. Wyselekcjonowane przez nas filmy festiwalowe obejrzano ponad 22 tysiące razy. W tym roku zależało nam na tym, aby nasze festiwalowe propozycje mogły zagościć w salach kinowych. Stąd przesunięcie terminu z maja na czerwiec i decyzja o tym, aby tegoroczna edycja Long Story Short odbyła się w wersji hybrydowej. Do konkursu zgłoszonych zostało niemal 260 produkcji. Spośród nich wyłoniliśmy ponad 50 filmów, które pokażemy najpierw w kinie, a później także na platformie internetowej - mówi Jarosław Perduta, dyrektor Long Story Short Film Festival.

Oprócz pokazów konkursowych widzowie będą mieli okazje zobaczyć krótkie metraże wybitnych twórców filmowych. Gośćmi specjalnymi tegorocznego Long Story Short Film Festival będą: Mariusz Wilczyński, Aleksandra Terpińska i Grzegorz Szczepaniak. Spotkaniom z nimi będą towarzyszyły pokazy w sekcji PANORAMA. Podczas festiwalu pokazane zostaną animacje Mariusza Wilczyńskiego: „Allegro ma non troppo”, „Śmierć na pięć”, „Szop, szop, szop, szopę”, „Niestety”, fabuły Aleksandry Terpińskiej: „Ameryka”, „Najpiękniejsze fajerwerki ever” oraz dokument Grzegorza Szczepaniaka „Najbrzydszy samochód świata”.

Festiwalowi towarzyszyć będzie wystawa prac wrocławskiej artystki Katarzyny Emose Uhunmwangho zatytułowanej „Po światach”. Wernisaż odbędzie się 10 czerwca w Chill Roomie DCF.

NAGRODY W KONKURSIE LONG STORY SHORT FILM FESTIVAL

Laureaci konkursu II Dolnośląskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych Long Story Short Film Festiwal zostaną uhonorowani nagrodami, których fundatorem jest Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Nagroda Główna Marszałka Województwa Dolnośląskiego zostanie przyznana przez jury w trzech kategoriach konkursowych: fabuła, dokument i animacja. Zwycięzcy w każdej z  kategorii otrzymają statuetki „Salamandry” oraz nagrody pieniężne w wysokości 3 tysiące złotych. Laureatów wyłoni jury w składzie: Weronika Bilska, Natalia Grzegorzek, Konrad Imiela, Agnieszka Kruk, Jarosław Perduta, Filip Zawada. Szklane statuetki Salamandry zostały wykonane, jak w poprzednim roku przez wrocławskie artystki Małgorzatę Tyc-Klekot i Magdalenę Tyc-Witwicką.

Nagrodę Publiczności wyłonią widzowie na drodze głosowania. Głosy będzie można oddać na stronie www.shortfestival.pl. Laureat wybrany przez publiczność otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych i grafikę wrocławskiego artysty Tomasza Jakuba Sysło.

Nagrodę Dziennikarzy przyzna Jury Dziennikarskie złożone z zaproszonych dziennikarzy dolnośląskich mediów. Otrzyma ją film, który zdobędzie najwięcej głosów. Jej wysokość to 1000 zł i grafikę wrocławskiego artysty Tomasza Jakuba Sysło.

Dodatkowo przyznana zostanie Nagroda Prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Laureata wyłoni kapituła powołana przez Prezydenta. Twórca zwycięskiego filmu otrzyma nagrodę finansową w wysokości 3 tysięcy złotych i grafikę wrocławskiego rysownika Tomasza Tylkowskiego.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.06.21, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Warwick Thornton
2
Paweł Pawlikowski
3
Harvey Fierstein
4
Emir Kusturica
5
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
6
Stefan Ruzowitzky
7
Wojciech Kasperski
8
Jim Jarmusch
9
Park Chan-wook
10
Mel Gibson
1
David Hatcher Childress
2
Terry Pratchett
3
Michael Katz Krefeld
4
James Marlon
5
Adam Michnik, Aleksiej Nawalny
6
Susan Elizabeth Phillips
7
Nadia Sawczenko
8
Nils Thorsen
9
Hanni Munzer
10
Maja Lunde
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia