Spotify prezentuje RADAR: program wspierający młodych artystów z Polski

9 czerwca Spotify uruchomił Radar Polska, lokalną edycję globalnego programu, którego celem jest wspieranie młodych artystów z Polski.

W ciągu najbliższych miesięcy Spotify będzie promować obiecujących twórców, którzy znajdą się “na radarze” platformy, a wśród nich m.in. Zalia, KIWI, Julia Pośnik czy Szczyl.

Od samego początku istnienia firmy główną misją Spotify jest uwolnienie potencjału kreatywnego, poprzez umożliwienie artystom utrzymania się ze swojej twórczości, a miliardom fanów inspirowania się nią. To zaangażowanie reprezentuje właśnie globalny program RADAR, który ma na celu wsparcie twórców różnorodnych brzmień muzycznych, którzy są na początku swojej artystycznej drogi. Program działa aktualnie na 28 rynkach, gdzie platforma pomaga ponad 300 młodym artystom zyskać rozgłos oraz dotrzeć do szerszej publiczności.

Dziś program RADAR startuje również w Polsce, z pierwszą szóstką artystów wyselekcjonowanych przez lokalną redakcję muzyczną Spotify. Pierwszymi wykonawcami, którzy wezmą udział w programie są:

Julia Pośnik - młoda artystka, która rozpoczęła swoją przygodę od piosenek “Zakochałam się w nieznajomym” oraz “Wakacje w Warszawie.” Obydwa utwory zyskały ogromną popularność dzięki obecności Julki w mediach społecznościowych.

Szczyl, czyli Tymoteusz Rożynek, to młody raper z Gdyni. Rozpoznawalność przyniósł mu utwór “Druga dekada”, który zapewnił mu udział w akcji SBM Starter. Wypuszczane podczas niej debiutanckie single “Banda” i “Toast Toast” świetnie przyjęły się wśród słuchaczy, osiągając milionowe wyświetlenia.

Zalia czyli Julia Zarzecka to dwudziestoletnia polska wokalistka, zafascynowana muzyką Soul/RnB. Pomysły i inspiracje do pisania czerpie z własnych doświadczeń i uroków z życia w dużym mieście jakim jest Warszawa.

P.Tropez, prywatnie Petro, samodzielnie tworzy muzykę z pogranicza rapu i alternatywy. W sierpniu 2020 roku wydał niezależnie swój pierwszy utwór „Słoneczniki”. Aktualnie pracuje nad kolejnymi utworami, które podobnie jak te wydane dotychczas, mają nieść za sobą charakterystyczne lofi brzmienie.

Dziwna Wiosna to rockowe trio, które tworzą Dawid Karpiuk, Łukasz Moskal i Wojtek Traczyk. Ich debiutancki singiel „Niepewność” szybko zyskał popularność, a fani niecierpliwie wyczekują ich pierwszej płyty, która ma się ukazać jeszcze w czerwcu.

KIWI, czyli Wiktoria Nazarian jest utalentowaną wokalistką i autorką tekstów. Pół polka, pół ormianka pochodząca z Krakowa zachwyca delikatnym wokalem oraz elektronicznym brzmieniem. Na swoim koncie ma już świetnie przyjętą EPkę pt. „Nocą”.

W ramach programu RADAR Polska, Spotify będzie wspierać młodych, utalentowanych twórców w budowaniu kariery na platformie oraz promować ich utwory w lokalnej kampanii marketingowej zachęcając użytkowników do poszerzania horyzontów muzycznych i odkrywania nowych brzmień. Co więcej, aby zaoferować użytkownikom unikalne i zupełnie niepowtarzalne doświadczenia, jednocześnie pomagając kolejnym artystom dotrzeć do nowych słuchaczy, w ramach dedykowanej zakładki RADAR na Spotify pojawi się lokalna, aktualizowana na bieżąco playlista RADAR Polska promująca najnowsze utwory młodych, polskich artystów, umożliwiając fanom z całego świata odkrywać ich muzykę.

Artyści, których wybraliśmy do programu Radar znajdują się obecnie na kluczowym etapie swojej kariery tuż przed wydaniem w swoich przełomowych singli oraz debiutanckich płyt. Stąd jest to idealny moment by pomóc im zaprezentować się jak najszerszej publiczności. Jestem pewny że także dla użytkowników platformy Spotify, playlista RADAR Polska będzie idealnym miejscem, aby odkryć świeżą i dobrą muzykę.

- dodaje Mateusz Smółka, Music Team Lead Eastern Europe, Spotify.

Jak dodają zaangażowani artyści “uczestnictwo w programie Radar Polska jest przede wszystkim ogromnym wyróżnieniem i docenieniem mojej twórczości”- komentuje Zalia.

Z kolei KIWI dodaje: “bycie częścią programu RADAR Polska to dla mnie ogromne wyróżnienie, jak również możliwość zaproszenia do mojego muzycznego świata nowej grupy słuchaczy, którzy być może nie odkryliby mojej muzyki w inny sposób”.

“Wsparcie ze strony Spotify to marzenie każdego artysty bez względu na to ile ma słuchaczy i jakie ma zasięg. Bardzo się cieszę, że Spotify pomaga młodym twórcom takim jak ja rozwijać się oraz docierać do nowego grona odbiorców.” - podsumowuje Julia Pośnik.

Sprawdź playlistę RADAR Polska na Spotify

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.06.21, autor: blackrose)
Dział muzyka
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniele Luchetti
2
Bettina Oberli
3
Stefan Ruzowitzky
4
Fanny Liatard, Jeremy Trouilh
5
Anna Kazejak
6
Warwick Thornton
7
Paweł Pawlikowski
8
Harvey Fierstein
9
Emir Kusturica
10
Joanna Kos-Krauze, Krzysztof Krauze
1
Kamińska Anna
2
Oliphant Margaret , Wood Ellen
3
Coben Harlan
4
Patchett Ann
5
Morris Heather
6
Minier Bernard
7
Croft Kathryn
8
Dąbrowska Justyna
9
David Hatcher Childress
10
Michael Katz Krefeld
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia