Plenerowy pokaz filmu "Wielkie piękno" w Suchej Beskidzkiej już 3 sierpnia

Park zamkowy przy Zamku w Suchej Beskidzkiej zaprasza 3 sierpnia o godz. 21:15 na bezpłatny plenerowy pokaz filmu "Wielkie piękno", pulsującego energią i rozgrzanego południowym słońcem filmu Paolo Sorrentino.

To właśnie tym filmem włoski reżyser Paolo Sorrentino zagwarantował sobie miejsce wśród najważniejszych współczesnych autorów filmowych. Porównywany do Federico Felliniego twórca zdobył za swój film zasłużonego Oscara i wielką sympatię widzów, którzy uczynili "Wielkie piękno" dziełem kultowym. To film do którego chętnie się wraca, przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą atmosferę, zderzającą nieposkromione carpe diem z pełnym melancholii egzystencjalizmem.

Wspólny spacer po tajemniczych uliczkach Wiecznego Miasta w towarzystwie Jepa Gambardelli (Toni Servillo) jest gwarantem zachwytów, wzruszeń, refleksji i szalonej zabawy do samego rana.

Pokaz odbędzie się w parku przy Zamku w Suchej Beskidzkiej. Wstęp jest bezpłatny!
Projekcja filmu współorganizowana z Centrum Kultury i Filmu w Suchej Beskidzkiej, Muzeum Miejskim w Suchej Beskidzkiej i Biblioteką Suską.

Seanse w ramach inicjatywy KINO OBJAZDOWE trafią do czterech miejscowości w regionie Małopolski. Celem plenerowych projekcji jest budowanie i wzmacnianie zainteresowania europejską kinematografią oraz samym kinem jako doświadczeniem wspólnotowym.

Wydarzenie KINO OBJAZDOWE jest organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnecting Cinema, skupiającego się na promocji kina jako miejsca, które buduje wspólnotę. W projekcie biorą udział: Kino Pod Baranami (Kraków), Cinema ARTA (Kluż-Napoka), Kino Aero (Praga), Kino Usmev (Koszyce) i Budapest Film Zrt. (Budapeszt). Projekt jest współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

WSTĘP WOLNY!

O FILMIE:
WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 135’

Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny

Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy "Młodości", "Wszystkich odlotów Cheyenne'a" i "Boskiego".
Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.


ZAMEK W SUCHEJ BESKIDZKIEJ
Renesansowy zamek w Suchej Beskidzkiej, popularnie nazywany Małym Wawelem to jeden z najpiękniejszych obiektów architektury renesansowej w Małopolsce Zachodniej. Dzisiaj to centrum kultury, sztuki i nauki dla całego regionu. W swojej prawie sześciowiekowej historii był własnością pięciu rodzin szlacheckich: Castiglione-Suskich, Komorowskich, Wielopolskich, Branickich i Tarnowskich, a obecnie, po uregulowaniu stanu prawnego – Gminy Sucha Beskidzka.
Od strony południowej do zamku przylega park, który tworzy integralną część z górą Jasień. Park ma formę barokowego ogrodu w stylu francuskim z symetrycznie rozplanowanymi ścieżkami. Na wielkich trawnikach wyrasta samotnie kilka drzew o charakterze pomnikowym. Najatrakcyjniejsze z nich to platan klonolistny, jesion o pędach zwisających i dąb czerwony. W ich sąsiedztwie, zwłaszcza w okresie lipca i czerwca, można podziwiać zachwycające swoim pięknem lilie złotogłów (Lilium martagon).

ORGANIZATORZY:
Fundacja Dla Kina
Kino Pod Baranami
PARTNERZY:
Zamek Tenczyn w Rudnie
Fundacja New Era Art
Zwał jak Zwał
Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej
Miejska Biblioteka Publiczna w Mszanie Dolnej
Event Solutions Center
PATRONAT MEDIALNY:
Kraków Culture
Pokazy realizowane są w ramach projektu INTERCONNECTING CINEMA.
KINA PARTNERSKIE:
Cinema ARTA - Kluż-Napoka, Rumunia
Kino Aero - Praga, Czechy
Kino Usmev - Koszyce, Słowacja
Budapest Film Zrt. - Budapeszt, Węgry
Wydarzenie jest współfinansowane z środków Komisji Europejskiej.

Dodaj artykuł do:
(dodano 02.08.22, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.

Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Oh-Seung Kwon
2
Sergio Castellitto
3
Joaquin del Paso
4
Emmanuel Carrere
5
Paolo Genovese
6
Dominik Graf
7
Jonas Carpignano
8
Yngvild Sve Flikke
9
Denes Nagy
10
Nabil Ayouch
1
Rowell Rainbow
2
Katarzyna Franus
3
Wolny Maja
4
Evaristo Bernardine
5
Mróz Remigiusz
6
Silvera Adam , Albertalli Becky
7
Sinicka Alicja
8
Meller Marcin
9
Whitehead Colson
10
Middleton Lia
1
reż. Mariusz Treliński
2
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
3
Gabriela Zapolska
4
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
5
Opera Krakowska w Krakowie
6
Rodion Szczedrin
7
Jarosław Murawski
8
Michaił Bułhakow
9
Dale Wasserman
10
Michaił Durnienkow
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia