Tom Odell podzielił się ze słuchaczami nowym singlem "The End"

"The End" to singiel Toma Odella, który stanowi kolejną zapowiedź nowego pełnowymiarowego albumu studyjnego artysty. Wydawnictwo noszące tytuł "Black Friday" doczeka się swojej premiery 26 stycznia 2024 roku za pośrednictwem wytwórni UROK Management.

Utwór "The End" wydaje się eksplorować tematy wracania do zdrowia i równowagi, refleksji i możliwości wyjścia z trudnej sytuacji lub związku. W pierwszej zwrotce wzmianka o byciu "dwadzieścia dni czystym" sugeruje, że narrator zmagał się z nałogiem lub osobistym wyzwaniem. Odniesienie do zdobycia breloczka do kluczy może symbolizować nagrodę lub symbol postępu na drodze do wyzdrowienia. Następnie narrator sugeruje rozmowę i wspólne spędzanie czasu, co potencjalnie wskazuje na chęć połączenia i wsparcia.

Wzmianka o ogrodzie różanym w parku może oznaczać miejsce spokoju i piękna, w którym można znaleźć ukojenie i dzielić beztroskie chwile. Wers o właścicielach przypominających swoje psy może być metaforą tego, jak ludzie mogą czasami odzwierciedlać cechy tych, z którymi się utożsamiają. W refrenie narrator wyraża chęć odzyskania pewności siebie i odbudowania przyjaźni, być może nadwyrężonej trudnościami. Odzwierciedla nadzieję na pojednanie i potencjał pozytywnych zmian.

Refren, w którym powtarzane są słowa "Może dotarliśmy do końca", sugeruje poczucie niepewności i pytań. Może to oznaczać refleksję nad tym, czy związek lub sytuacja osiągnęła swój naturalny koniec lub czy nadal istnieje potencjał jej uratowania.

W drugiej zwrotce wzmianka o Taylorze Hawkinsie, muzyku znanym z gry na perkusji w zespole Foo Fighters, sugeruje moment kontemplacji. Wzmianka o synu Taylora grającym na perkusji na żywo i towarzyszący temu smutek mogą przypominać o upływającym czasie i tęsknocie za emocjonalnym związkiem. Zakończenie, zawierające po prostu stwierdzenie "Tak", można zinterpretować jako rodzaj rezygnacji lub akceptacji, uznania możliwości, że związek lub sytuacja rzeczywiście dobiegła końca.

Tak na temat zapowiadanego projektu wypowiedział się Odell: "Nagrałem te piosenki pomiędzy ubiegłą zimą a wiosną tego roku. Starałem się pozostawić je jak najbardziej 'niewyprodukowane', mając nadzieję, że będą najprawdziwszym odzwierciedleniem tego, co czułem w tamtym czasie. Te piosenki wiele dla mnie znaczą i nie mogę się doczekać, aż je usłyszycie".

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.12.23, autor: blackrose)
Dział muzyka
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Grzegorz Dębowski
2
Mstyslav Chernov
3
Christian Petzold
4
Kaouther Ben Hania
5
Emily Atef
6
Julien Hervé
7
Jan Jakub Kolski
8
Nanni Moretti
9
Hae-yeong Lee
10
Ken Loach
1
Katarzyna Baraniecka
2
Marta Górnicka
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia