Konkurs malarski - Ruszyła 1. edycja KAF Young Art Prize!

Krupa Art Foundation, nowe wrocławskie centrum sztuki, zaprasza do udziału w pierwszej edycji KAF Young Art Prize – konkursu skierowanego do młodych osób artystycznych zajmujących się malarstwem. Prace można zgłaszać do 31 marca, a trzy wybrane przez jury osoby otrzymają po 12 tysięcy euro!

KAF Young Art Prize 2024

KAF Young Art Prize jest częścią działalności fundacji wspierającej twórczynie i twórców sztuki współczesnej. Jego celem jest promowanie wybitnych osiągnięć, zachęcanie do odwagi w decyzjach artystycznych i wspieranie artystów i artystek na wczesnym etapie rozwoju.

- Poprzez przyznawane nagrody chcemy umożliwić poszukiwanie nowych dróg i eksperymentowanie bez obawy o najbliższą przyszłość - tłumaczą organizatorzy. W konkursie chcemy nagradzać najciekawsze nowe rozwiązania w dziedzinie malarstwa, które pojawiły się w ciągu ostatnich dwóch lat - dodają.

Malarstwo w centrum uwagi

Pierwsza odsłona międzynarodowego konkursu skierowana jest do osób w wieku od 18 do 35 lat. Do udziału można zgłosić pracę wykonaną dowolną techniką malarską oraz na dowolnym materiale, która powstała nie wcześniej niż w roku 2022. Spośród nadesłanych do 31 marca zgłoszeń, jury w składzie: Antoni Burzyński, Pola Dwurnik, Sylwia Krupa, Katarzyna Młyńczak-Sachs, Oleksandra Pogrebnyak i Aleksy Wójtowicz, wyłoni finalistów, których dzieła zaprezentowane zostaną podczas wystawy podsumowującej konkurs. Ekspozycja zaplanowana jest na czerwiec 2024 roku w Krupa Art Foundation na wrocławskim Rynku.

Trzy nagrody główne
KAF Young Art Prize nie odchodzi w całości od formuły konkursowej, wprowadza jednak trzy równorzędne nagrody przyznawane trójce laureatów – każdy z nich otrzyma po 12 000 euro! Jednocześnie wszyscy pozostali finaliści (maksymalnie 9 osób) otrzymają honorarium w wysokości 400 euro. Zgłoszenia przesyłać można do 31 marca przez stronę internetową krupaartfoundation.pl/competition

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.03.24, autor: blackrose)
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Grzegorz Dębowski
2
Mstyslav Chernov
3
Kaouther Ben Hania
4
Christian Petzold
5
Emily Atef
6
Nanni Moretti
7
Julien Hervé
8
Hae-yeong Lee
9
Ken Loach
10
Jan Jakub Kolski
1
Katarzyna Baraniecka
2
Marta Górnicka
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia