Nowe Horyzonty Tournée 2024 w Krakowie

W kwietniu w Polskę rusza Nowe Horyzonty Tournée 2024 - przegląd wybranych filmów z ostatniej edycji wrocławskiego festiwalu. W programie m.in. najnowsze produkcje Lisandro Alonso (Eureka) i Nuri Bilge Ceylana (Wśród wyschniętych traw). Seanse w Kinie Pod Baranami od 18 do 21 kwietnia.

W ramach wiosennego przeglądu Nowe Horyzonty Tournée 2024 widzowie w ponad 20 kinach całej Polski będą mogli zobaczyć cztery filmy ubiegłorocznej edycji wrocławskiego festiwalu, połączone motywem natury. Pokazy w Kinie Pod Baranami odbędą się w dniach 18-21 kwietnia.

Wszystkie cztery pokazywane filmy łączy motyw natury, jednak każdy odnosi się do niego w inny sposób. SamsaraLoisa Patińo to nagrodzona na festiwalu w Berlinie duchowa podróż po Laosie. Snując oniryczną opowieść o młodych buddyjskich mnichach, hiszpański reżyser zanurza się w bujnej naturze, która staje się kolejnym bohaterem tego oddziałującego na zmysły filmu. Eurekę,kontemplacyjny film Lisandro Alonso, wypełniają refleksje na temat sytuacji rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Argentyński twórca opowiada o rezerwacie Indian w Dakocie i amazońskiej dżungli, gdzie rozgrywają się historie ludzi, którzy nieustannie uciekają przed swoim losem. W filmie wystąpili Chiara Mastroianni i Viggo Mortensen.

Delikwenci Rodrigo Moreno to zaskakujący i zabawny kryminał o frustracji rutyną i  poszukiwaniu wolności. Dwaj pracownicy banku, Román i Morán, okradają swoje miejsce pracy, a tym samym radykalnie zrywają z kieratem codzienności, wkraczając do nieprzewidywalnego świata przygody. W programie Nowe Horyzonty Tournée 2024 jest też najnowszy film Nuri Bilge Ceylana. Wśród wyschniętych trawtonagrodzony na festiwalu w Cannes poemat o egoizmie, narcyzmie i pustych ideałach. Turecki mistrz kina zabiera widzów do zanurzonej w śniegu anatolijskiej wioski, która stanie się dla głównego bohatera areną emocjonalnych starć i intelektualnych konfrontacji.

PROGRAM:

czwartek, 18 kwietnia 2024

18.00 SAMSARA | SAMSARA

reż. Lois Patińo, Hiszpania 2023, 114’

piątek, 19 kwietnia 2024

19.45 EUREKA | EUREKA

reż. Lisandro Alonso, Argentyna/Francja/Portugalia 2023, 146’

sobota, 20 kwietnia 2024

17.00 DELIKWENCI | LOS DELINCUENTES

reż. Rodrigo Moreno, Argentyna/Brazylia/Luxembourg/Chile 2023, 189’

niedziela, 21 kwietnia 2024

17.00 WŚRÓD WYSCHNIĘTYCH TRAW | KURU OTLAR ÜSTÜNE

reż. Nuri Bilge Ceylan, Turcja/Francja/Niemcy/Szwecja 2023, 197’

BILETY:

28 zł (normalny)

24 zł (ulgowy)

20 zł (klubowy/senior)

Karnet (4 seanse): 80 zł

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.04.24, autor: blackrose)
Dział film
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Grzegorz Dębowski
2
Mstyslav Chernov
3
Kaouther Ben Hania
4
Christian Petzold
5
Emily Atef
6
Nanni Moretti
7
Julien Hervé
8
Hae-yeong Lee
9
Ken Loach
10
Jan Jakub Kolski
1
Katarzyna Baraniecka
2
Marta Górnicka
3
reż. Mariusz Treliński
4
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
5
Gabriela Zapolska
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
8
Rodion Szczedrin
9
Michaił Bułhakow
10
Jarosław Murawski
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia