institutocervantesvarsovia
WARSZAWA,
29 lat
Znajomi: 0
Galeria zdjęć: 2
Gwiazdki: 0
Twórczość: 0
Stan/cel irków: 0.0 / 0
Adres profilu w IRCE: http://irka.com.pl/u/institutocervantesvarsovia
Imię i nazwisko: brak
nr. tel: 501326704
GG: brak
Skype: brak
www: brak
institutocervantesvarsovia
WARSZAWA, 
29 lat
Typ konta: użytkowe
W instytucie od: 18.01.21
Ostatnio zalogowany/a: 18.03.21
Profil odwiedzony: 609 razy
Instytut Cervantesa jest instytucją państwową, która została utworzona w 1991 roku przez Państwo Hiszpańskie. Celem naszej instytucji jest upowszechnianie na całym świecie języka hiszpańskiego oraz dorobku kulturowego wszystkich krajów hiszpańskojęzycznych. Nasza siedziba mieści się w Madrycie, ale jesteśmy obecni w ponad 60 miastach całego świata począwszy od Sydney po Nowy Jork, od Pekinu po Lizbonę, od Tokio do Paryża, od Casablanki po Kuala Lumpur. W Polsce Instytut Cervantesa został otwarty w listopadzie 1994 roku w Warszawie (w 2004 roku w Krakowie). Mieści się w samym sercu stolicy, przy stacji metra Centrum na ulicy Nowogrodzkiej 22. Działalnością Instytutu Cervantesa kieruje Rada Patronacka, której Prezesem Honorowym jest Król Hiszpanii a Przewodniczącym premier rządu hiszpańskiego. Obecnie stanowisko Naczelnego Dyrektora Instytutu Cervantesa piastuje pan Luis García Montero. Członkami Rady Patronackiej zawsze byli i są ważni przedstawiciele kultury hiszpańskiej i hispanoamerykańskiej, jak laureaci literackiej Nagrody Nobla Gabriel García Márquez i Mario Vargas Llosa, aktor i reżyser Fernando Fernán Gómez jak również przedstawiciele świata akademickiego i Królewskiej Akademii Języka oraz innych instytucji społecznych i kulturalnych. Dyrektorem Instytutu Cervantesa w Warszawie jest pan Abel Antolín Murcia Soriano. Działalność Instytutu Cervantesa opiera się na trzech stabilnie skonstruowanych filarach - kursach, działalności kulturalnej i sieci bibliotek IC na całym świecie. Tak pomyślana struktura, nasz profesjonalizm i dbałość o stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług czyni z nas znaczącą instytucję, tak w dziedzinie nauczania języka hiszpańskiego jako języka obcego, jak działalności kulturalnej świata hiszpańskojęzycznego poza jego granicami, jak również jako źródła informacji o charakterze bibliograficznym i społeczno-kulturalnym. Jesteśmy wyjątkowi i zostaliśmy stworzeni dla Ciebie, który też jesteś wyjątkowy i interesujesz się naszym językiem i kulturą.
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Lindsey Stirling
2
MARCIN
3
Bon Jovi
4
Axel Rudi Pell
5
Twenty One Pilots
6
Various Artists
7
Grzegorz Kupczyk
8
Jess Glynne
9
Future Metro Boomin
10
Dua Lipa
1
Hüseyin Tabak
2
Tony Goldwyn
3
Christian Petzold
4
Louise Archambault
5
James Napier Robertson
6
Hae-yeong Lee
7
Kaouther Ben Hania
8
Grzegorz Dębowski
9
Mstyslav Chernov
10
György Mór Kárpáti
1
Marta Górnicka
2
reż. Mariusz Treliński
3
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
4
Gabriela Zapolska
5
Marta Abramowicz / reż. Daria Kopiec
6
Opera Krakowska w Krakowie
7
Rodion Szczedrin
8
Michaił Bułhakow
9
Jarosław Murawski
10
Dale Wasserman
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia