Hel zwyciezcą na targach Golden Carpatian

Psychologiczny dreszczowiec "Hel" w reżyserii naszych rodaków Pawła Tarasiewicza i Katarzyny Priwieziencew otrzymał główną nagrodę na międzynarodowych targach filmowych Golden Carpathian w Rumunii.

Golden Carpathian to międzynarodowe targi filmowe, które są okazją do spotkania twórców z agentami sprzedaży, dystrybutorami i koproducentami z całego świata, prezentacji i promowania swoich projektów w środowisku. Jest to jedyne tego typu wydarzenie w Rumunii, którego druga edycja odbyła się w dniach 23-26 sierpnia w Bukareszcie.

W ramach targów przyznawana jest nagroda dla najlepszego zaprezentowanego projektu. W skład tegorocznego jury weszli: węgierski reżyser Adam Cselleng, albański producent Altin Prifti oraz reżyser Ayoub Daneshvar Ghorbani z Azerbejdżanu. Film Hel został nagrodzony w oparciu o kryteria takie jak: oryginalność scenariusza, różnorodność zastosowanych technik, czy sposób, w jaki film oddziałuje na widza.

Thriller Hel to niezależny projekt filmowy autorstwa młodych twórców z Fundacji Amondo Films, którzy wzięli się za gatunek odważny i rzadko wykorzystywany w polskim kinie. Jego celem jest dostarczenie widzowi wrażeń niezwiązanych z otaczającą i przygnębiającą nas rzeczywistością. Wyobraźnią odbiorcy zawładnie intrygujący klimat polskiego kurortu, uderzającego poza sezonem przenikliwym zimnem i pustką. To fikcyjny świat i budowanie legendy miejsc, które są blisko nas, to podróż malownicza, ale i przerażająca, opowieść o naturze ludzkiej i jej nieodłącznej części, jaką jest kłamstwo. Zdjęcia na Helu trwały od marca do kwietnia 2012, teraz trwa postprodukcja.

Hel
Reżyseria: Paweł Tarasiewicz, Katarzyna Priwieziencew
Producent: Amondo Films (Marta Lewandowska)
Obsada: Philip Lenkowsky, Marcin Wójcik, Małgorzata Krukowska, Katarzyna Paskuda

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.09.12, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Psychologiczny dreszczowiec, Hel , Paweł Tarasiewicz, Katarzyna Priwieziencew
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dan Trachtenberg
2
Sebastian Juszczyk
3
Wojciech Smarzowski
4
Agnieszka Holland
5
Paweł Podolski
6
Radu Jude
7
Michał Kwieciński
8
Maura Delpero
9
James Marquand
10
Solange Cicurel
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia