Klata wziął na tapetę Titusa Andronicusa!

Od 15 września w Teatrze Polskim we Wrocławiu można oglądać spektakl Titus Andronicus w reżyserii Jana Klaty. 28 września przedstawienie miało swoją premierę w Dreźnie.

Przedstawienie Titus Andronicus oparte jest na dramacie Williama Shakespeare’a, w przekładach na język polski Macieja Słomczyńskiego i język niemiecki Wolfa von Baudissina oraz na fragmentach utworu Heinera Müllera Anatomia Tytusa Fall of Rome Komentarz do Szekspira (Anatomie Titus Fall of Rome Ein Shakespearekommentar) w przekładzie na język polski Moniki Muskały.

Rzymski generał Titus Andronicus wraca ze zwycięskiej dziesięcioletniej wojny przeciwko Gotom, w której zginęło jego dwudziestu jeden synów. Na ich grobie składa w ofierze najstarszego syna pojmanej królowej Gotów – Tamory. Ten religijny i polityczny gest wywołuje demony zemsty. Pełen przemocy, nasycony erotyzmem i wielkimi emocjami dramat Williama Shakespeare’a był jego największym sukcesem kasowym.

W spektaklu Jana Klaty niemieccy aktorzy grają dekadenckich Rzymian, a polscy – nowych barbarzyńców – Gotów. Zderzenie kultur, mentalności, języków, obyczajów, nieznających granic etnicznych pożądań. Zderzenie teatrów, aktorstwa i form. Zderzenie światów.

Titus Andronicus
reżyseria, opracowanie tekstu i opracowanie muzyczne: Jan Klata
premiera: 15 września 2012 roku
Teatr Polski we Wrocławiu
Scena Studio TVP Wrocław
Aleja Karkonoska 10
Wrocław‎

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.09.12, autor: blackrose)
Tagi: jan klata, titus andronicus
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gorillaz
2
Archive
3
Kwiat Jabłoni
4
Balu Brigada
5
Robbie Williams
6
Megadeth
7
Karnivool
8
Lech Janerka
9
Gaerea
10
Avatar
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Joachim Trier
3
Gan Bi
4
Łukasz Palkowski
5
Christophe Gans
6
Chloe Zhao
7
Michel Franco
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia