Nominacja dla "Kisielewskiego"

Książka Małgorzaty Gąsiorowskiej pt. "Kisielewski" została nominowana  w 15. Konkursie o Nagrodę im. Jana Długosza. Wyniki poznamy 25. października 2012  r. podczas uroczystej gali w Teatrze im. J. Słowackiego, która będzie towarzyszyć Targom Książki w Krakowie.

Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza ma na celu promocję dzieł z dziedziny szeroko rozumianej humanistyki. O nagrodę pieniężną i statuetkę autorstwa Bronisława Chromego ubiega się 10 autorów książek, które wnoszą ważny wkład w rozwój światowej nauki i kultury.

W Jury Konkursu zasiadają profesorowie: Władysław Stróżewski, Ryszard Nycz, Jan Ostrowski, Leszek Polony, Piotr Sztompka i Jerzy Wyrozumski.

W nominowanej książce "Kisielewski" Małgorzata Gąsiorowska - znakomity teoretyk muzyki, skrupulatny badacz i uważny obserwator - pokazuje losy wyjątkowego człowieka, jakim niewątpliwie był Stefan Kisielewski.
Autorka dzieli się swoimi obserwacjami i poglądami, nie szczędząc przy tym dużej dawki humoru, ale i refleksji. W publikacji tej można znaleźć wnikliwe spojrzenie na życie kompozytora na tle historii Polski, na jego pracę jako redaktora, nauczyciela, posła, kompozytora, która to nieustannie splatała się z pełnionymi rolami męża, ojca i
przyjaciela.

Małgorzata Gąsiorowska w swojej książce nie tylko analizuje utwory Kisiela, ale również przedstawia jego prywatne poglądy, literacko-muzyczne upodobania, nastawienie do świata i ludzi, a także publicznie okazywany stosunek do ówczesnej władzy i polityki kraju. Dużym walorem tej publikacji Polskiego Wydawnictwa Muzycznego są fotografie kompozytora zarówno te znane, jak i prywatne, pochodzące z rodzinnego albumu.

Małgorzata Gąsiorowska; Kisielewski; PWM Edition Kraków 2011

Dodaj artykuł do:
(dodano 05.10.2012, autor: wanilia)
Dział literatura
Tagi: Kisielewski, Konkurs o Nagrodę im. Jana Długosza
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
Maggie Gyllenhaal
7
David Borenstein, Pavel Talankin
8
Jan Komasa
9
Kirill Sokolov
10
Gan Bi
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia