Goniąc Warszawę – promocja książki Joanny Kusiak

29 października o godz. 19.00 w warszawskiej Galerii Raster odbędzie się promocja książki Chasing Warsaw. Socio-Material Dynamics of Tranformation pod redakcją Joanny Kusiak i Moniki Grubbauer.

Chasing Warsaw. Socio-Material Dynamics of Tranformation (Goniąc Warszawę. Społeczno-materialna dynamika transformacji po 1990) pod redakcją Joanny Kusiak i Moniki Grubbauer analizuje przemiany przestrzeni i społecznego charakteru Warszawy po 1990 roku. Perspektywa interdyscyplinarna pozwala na dostrzeżenie ciągłości i zerwań, pokazując w jaki sposób w spleciony jest wymiar społeczny i materialny miasta, jak i gdzie formują się konflikty oraz w jaki sposób Warszawa funkcjonuje jako punkt odniesienia w dialektyce centrum-peryferie.

Warszawa zmienia się szybciej, niż teoretycy nadążają z analizowaniem tego co nowe i tego, co się zmienia. Dlatego, żeby uchwycić Warszawę w teorii, trzeba ją gonić. Zarazem w Warszawie mieszają się i nakładają na siebie pozostałości różnych tradycji urbanistycznych: Europejskiej, carskiej, modernistycznej, socjalistycznej, które w ostatnich latach przekształcane są przede wszystkim wedle modelu agresywnego neoliberalizmu.

W spotkaniu udział wezmą Bohdan Jałowiecki, Joanna Kusiak, Włodziemierz Pessel. Prowadzenie: Bogna Świątkowska

Bohdan Jałowiecki – profesor socjologii. Zainteresowania naukowe: socjologia miasta i przestrzeni, naukoznawstwo. Profesor w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG) Uniwersytetu Warszawskiego. Kierownik Katedry UNESCO Trwałego Rozwoju na Uniwersytecie Warszawskim oraz Katedry Socjologii Społeczności Lokalnych i Regionalnych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.

Joanna Kusiak – socjolożka i miejska aktywistka, doktorantka Uniwersytetu Warszawskiego i Darmstadt University of Technology. W roku 2011 oraz 2012 Fulbright Advanced Visiting Researcher na City University of New York. Zajmuje się badaniem miejskich transformacji oraz pojęciem miejskiego chaosu. Prowadziła badania m.in. w Warszawie, Tiranie, Berlinie, Hamburgu i Kairze.

Włodzimierz Pessel – kulturoznawca, antropolog. Prowadzi Pracownię Studiow Miejskich przy Instytucie Kultury Polskiej UW. Autor książki Antropologia nieczystości.

Dyskusja odbywa się w ramach tegorocznej edycji festiwalu Synchronicity. Projekty dla Warszawy przyszłości.

Goniąc Warszawę – promocja książki Joanny Kusiak
29 października 2012 r., godz. 19.00

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.10.12, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: festiwal Synchronicity, Projekty dla Warszawy przyszłości,Goniąc Warszawę, książka, Joanna Kusiak
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia