Paszporty Polityki rozdane

Znany jest już laeureat Paszportu Polityki 2011 w kategorii Literatura. Nagrodę otrzymał Ignacy Karpowicz, nominowany za swoją powieść „Ballady i romanse”, w której połączył refleksję na temat kondycji współczesnego człowieka i problem dzisiejszej religijności i roli religii w XXI wieku.

Krytycy bardzo pochlebnie wypowiadali się o utworze Karpowicza, ponadto on sam cieszy się sympatią czytelników. Jego talent doceniono już w 2007 i 2009 roku, kiedy to kolejno był nominowany do Paszportu Polityki i nagrody literackiej Nike.
Zaskakujące wydawać się może, że autor, który na codzień bardzo dystansuje się od świata, stawia w swojej najnowszej powieści trafne dizgnozy dotyczące życia człowieka wspólłczesnego. Sam jednak przyznaje: A przez to, że w tym świecie w ogóle nie uczestniczę, jest on dla mnie interesujący. Zdarza mi się nie widzieć żadnych nowych ludzi przez miesiąc czy więcej i wtedy zaczynam podejrzewać, że ludzie są fajni i dobrzy.

Warto zatem zajrzeć do „Ballad i romansów”, by zobaczyć tę narracyjną wizję świata, do którego zeszli bogowie na miarę naszej wyobraźni (Przemysław Czapliński w recenzji książki).

Źródło: serwis Polityki

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.01.11, autor: asia)
Dział literatura
Tagi: Ignacy Karpowicz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
20.01.2011
16 lat
To tu to tam ...
OK Ale znamy też laureatów pozostałych kategorii: W kategorii "teatr" Paszport otrzymali Monika Strzępka i Paweł Demirski w kategorii "film" Paweł Sala za film "Matka Teresa od kotów" Wojciech 'WuEsBe' Bąkowski Paszport za "sztuki wizualne" Wioletta Chodowicz została nagrodzona w kategorii "muzyka poważna" Macio Moretti (Maciej Moruś) został uhonorowany w kategorii "muzyka popularna" Szkoda ze nie Brodka ale to szczegół... ;) No i nagrodą specjalną "Polityki" trafiła do Tadeusza Różewicza
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Paolo Genovese
4
Michael Shanks
5
Mike Flanagan
6
Guillaume Nicloux
7
Samuel Van Grinsven
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Ildefonso Falcones
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Patrycja Pelica
9
Hanna Greń
10
Beatriz Serrano
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia