Rusza pierwsza edycja Rocket Festiwalu!

16 lutego 2013 roku na warszawskim Torwarze odbędzie się pierwsza edycja Rocket Festiwalu. Jednego dnia na scenie pojawią się Coma, Luxtorpeda, happysad i Rust! To nie wszyscy artyści, których będzie można usłyszeć – wkrótce podamy nazwy, które uzupełnią ten skład!

Coma powstała w 1998 roku w Łodzi, z inicjatywy Dominika Witczaka (gitara) i Tomasza Stasiaka (perkusja). Pierwsze pięć lat działalności zespół poświęcił na komponowanie muzyki i próby sceniczne, by w końcu, po pewnych przetasowaniach w składzie i zmianie menadżera, w 2004 roku wydać debiutancką płytę. „Pierwsze wyjście z mroku” odbiło się sporym echem na polskiej scenie muzycznej, torując zespołowi drogę do pierwszej ligi. Po wydaniu kolejnych albumów, występach na największych polskich scenach i eksperymencie muzycznym z Orkiestrą Symfoników Gdańskich zespół powrócił z czwartym, „Czerwonym albumem”, wydanym pod koniec 2011 roku.

Projekt Litzy - Luxtorpeda - wyrósł na jedną z najważniejszych grup na rockowej scenie w Polsce. W jej skład wchodzą oprócz Litzy: Robert Drężek, Krzysztof Kmiecik, Tomasz Krzyżaniak i znany z duetu Pięć Dwa Dębiec Hans. Po sukcesie debiutanckiej płyty „Luxtorpeda” i singla "Autystyczny" zespół wydał drugi krążek "Robaki". Spotkał się on z równie gorącym przyjęciem publiczności oraz krytyki. Luxtorpeda uważana jest za jeden z najlepszych koncertowych zespołów w kraju.

Happysad wydał we wrześniu swój najnowszy album – „Ciepło/Zimno”. Płyta powstawała w niewielkim domu na Warmii. Jeszcze nigdy żadne miejsce nie miało tak dużego wpływu na naszą twórczość - mówią członkowie happysad. Do tego miejsca jeździliśmy trzykrotnie. W roku 2010 i 2011 spotykaliśmy się tam na burzy mózgów, czekaliśmy na wenę i gdy przychodziła, robiliśmy po prostu piosenki. W 2012, w największe lutowe mrozy, pojechaliśmy tam z Leszkiem Kamińskim, aby wszystkie te pomysły zarejestrować. Według muzyków na płycie usłyszymy 12 utworów w klimacie dobrze znanym fanom. To wciąż są piosenki do śpiewania przy ognisku, których melodie i teksty łatwo zapamiętać, choć w kilku utworach zapuściliśmy się w rejony dla nas kompletnie obce. Z piosenek zawartych na płycie, z jej brzmienia, z pracy z Leszkiem, z przeżytej przygody jesteśmy bardzo zadowoleni - dodają. Pierwsze single z płyty – „Wpuść mnie” i „Bez znieczulenia” – dowodzą, że słusznie!

Rust to młody, lecz świetnie się zapowiadający zespół. Ich muzyka jest połączeniem klasyki hard rocka z dzisiejszym ciężkim brzmieniem, co zdaje się doceniać zarówno publika jak i krytycy i dziennikarze muzyczni. Stąd też wyróżnienia na festiwalach i przeglądach, w tym nagroda jury na tegorocznym Jarocin Festiwalu!

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.12.2012, autor: gaba)
Dział muzyka
Tagi: Rocket Festiwal, rock
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
Maggie Gyllenhaal
7
David Borenstein, Pavel Talankin
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Kirill Sokolov
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia