Spotkania literackie ZLP - Magdalena Węgrzynowicz-Plichta

Związek Literatów Polskich zaprasza na Spotkania Literackie Bohaterką styczniowych Spotkań Literackich będzie krakowska poetka - Magdalena Węgrzynowicz-Plichta.

Poprowadzą je: Małgorzata Skwarek-Gałęska i licealiści z klasy dziennikarskiej.
Magdalena Węgrzynowicz-Plichta- mgr socjologii, pedagog, redaktor, wydawca; poetka urodzona w Warszawie, mieszka w Krakowie. Na Mazowszu, niedaleko Żelazowej Woli, ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu i Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina. Tytuł magistra socjologii uzyskała w Krakowie na Wydziale Filozoficzno-Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a uprawnienia pedagogiczne - po ukończeniu studiów podyplomowych. W latach 1987-1994 pracowała jako nauczyciel nauczania początkowego i języka polskiego w Szkole Podstawowej. W latach 1995-1998 pracowała jako rzecznik prasowy i redaktor w Wojewódzkim Urzędzie Pracy. W 1999 r. objęła w Wydawnictwie IDEA stanowisko redaktora wydawnictw medycznych, obecnie jest redaktorem wydawnictw edukacyjnych. Od 2004 r. prowadzi własną działalność wydawniczą - Wydawnictwo SIGNO, w którym wydaje współczesną literaturę piękną.
Jest autorką tomików wierszy: Doznania (1998), Anemony (2003), Łaptaki (2005), Kalkomanie (2007), Pokolenia (2009).

24 stycznia 2013, godz. 18:00
Galeria Student Cafe - wstęp wolny

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.01.13, autor: blackrose)
Tagi:
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Dan Trachtenberg
2
Sebastian Juszczyk
3
Wojciech Smarzowski
4
Agnieszka Holland
5
Radu Jude
6
Paweł Podolski
7
Michał Kwieciński
8
Maura Delpero
9
James Marquand
10
Błażej Hadro
1
Nick Trend
2
Alba Cardalda
3
Remigiusz Mróz
4
Sebastian Fitzek
5
Jacek Dehnel, Maryla Szymiczkowa, Piotr Tarczyński
6
Jakub Rutka
7
Penelope Ward
8
Elena Ferrante
9
Tokuro Nukui
10
Charlotte Link
1
Zyta Rudzka
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Garbaczewski
6
Krzysztof Pastor
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia