"Anatomia siły" Leszka Millera i Roberta Krasowskiego

PaństwoMiasto zaprasza 26 lutego o godz. 18:00 na spotkanie z autorami książki "Anatomia siły" Leszkiem Millerem i Robertem Krasowskim.

To historia III RP napisana przez jednego z najważniejszych polityków epoki. Leszek Miller opowiada dzieje kolejnych rządów, kolejnych prezydentów. Z wielką szczerością ujawnia polityczne kulisy. Pisze o swoich konfliktach z Kwaśniewskim i z Michnikiem. Opowiada, jak od środka wyglądało zakładanie SLD, rehabilitacja Kuklińskiego czy afera Rywina.

Anatomia siły to pierwszy tom serii opisującej historię polityczną III RP.

Książki Leszka Millera, Jana Rokity i Ludwika Dorna powstały z szacunku do polityków. Z przekonania, że projekt opisania historii polityki bez ich udziału byłby projektem niepełnym. Bo to oni byli bohaterami tamtych wydarzeń. Oni „robili” politykę. I z tego powodu wiedzą o niej coś więcej niż historycy czy dziennikarze. Oglądali ją bowiem od innej strony, od środka.

Te trzy rozmowy stanowią wspólny projekt. Liderzy trzech głównych nurtów polskiej polityki – lewicy, centrum i prawicy – opowiadają dzieje III RP. Opowiadają, co robiły ich własne obozy, opowiadają, jak postrzegali zachowanie rywali. Autorzy wiedzieli, że ich książki zostaną wydane w tym samym czasie. I że czytane będą razem, jako trzy różne wersje tej samej historii.

źródło: Wydawnictwo Czerwone i Czarne

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.02.13, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: książki , Anatomia siły, Leszek Miller, Robert Krasowski
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
Celine Song
2
Margien Rogaar
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Len Wiseman
7
Frydrych-Zdanowska
8
Wes Anderson
9
Tim Moriarty
10
David Marqués
1
Paweł Miśkiewicz
2
Ewa Platt
3
Ilaria Lanzino
4
Sebastian Fabijański
5
Anna Kękuś
6
Łukasz Czuj
7
reż. Mariusz Treliński
8
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
9
Gabriela Zapolska
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia