Małgorzata Radkiewicz: Po obu stronach kamery – o twórczości kobiet w sztuce i kinie współczesnym

ŁAŹNIA DAMSKA stała się już coroczną marcową tradycją CSW Łaźnia. Wtedy przestrzenie wypełniają się twórczością ARTYSTEK, po raz kolejny prezentując projekty poświęcone kobietom.

W tym roku będzie to wystawa (8-24.03.2013, wernisaż 8 marca o 18.00 + koncert Pochwalone).
Na początek 1 marca o godzinie 19.00 odbędzie się wykład Małgorzaty Radkiewicz: Po obu stronach kamery – o twórczości kobiet w sztuce i kinie współczesnym Tematem spotkania będzie kobieca ekspresja, jej zróżnicowanie tematyczne, stylistyczne i medialne. Zostaną na nim podjęte wątki podjęte w książce: „Władczynie spojrzenia“. Teoria filmu a praktyka reżyserek i artystek, omawiającej twórczość tych autorek, które posługują się formami audiowizualnymi: filmem, wideo, nowymi mediami. Analiza wybranych prac filmowych i artystycznych zostanie przeprowadzona z kilku perspektyw: filmoznawczej, kulturoznawczej, genderowej. Pozwoli to umieścić pokazane materiały w różnych kontekstach: estetycznym, technologicznym, z uwzględnieniem ich miejsca w kulturze audiowizualnej oraz komunikacji (multi)medialnej.

W trakcie prezentacji zostaną zasygnalizowane najważniejsze tendencje w genderowej refleksji teoretyczno-filmowej, związane z podejściem interdyscyplinarnym do kwestii reprezentacji, ale także odbioru i interpretacji twórczości kobiet.

Małgorzata Radkiewicz to filmoznawczyni, adiunkt w Instytucie Sztuk Audiowizualnych. Kierowniczka podyplomowych Gender Studies UJ. Zajmuje się problematyką tożsamości kulturowej oraz tożsamości płci (gender) we współczesnym kinie i w sztukach wizualnych.

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.02.13, autor: blackrose)
Tagi: Małgorzata Radkiewicz, Po obu stronach kamery, kino
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Gorillaz
2
Archive
3
Kwiat Jabłoni
4
Balu Brigada
5
Robbie Williams
6
Megadeth
7
Karnivool
8
Lech Janerka
9
Gaerea
10
Avatar
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Joachim Trier
3
Gan Bi
4
Łukasz Palkowski
5
Christophe Gans
6
Chloe Zhao
7
Michel Franco
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia