PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w Cannes

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, najważniejsza impreza filmowa na świecie, zaprosił PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL do zaprezentowania 3 wybranych filmów dokumentalnych, reprezentatywnych dla stylu produkcji pokazywanych na festiwalu PLANETE+ DOC. Dyrektor festiwalu PLANETE+ DOC Artur Liebhart skorzystał z tej okazji, aby promować zagranicą polskie kino dokumentalne.

Na targach odbywających się podczas festiwalu w Cannes zostaną zaprezentowane następujące nowe polskie filmy dokumentalne:
- "Abu Haraz" Macieja Drygasa,
- "Sztuka Znikania" Bartka Konopki i Piotra Rosołowskiego,
- "Fuck for Forest" Michała Marczaka.

Incjatywa ta związana jest z obecnością federacji festiwali filmów dokumentalnych Doc Alliance na festiwalu w Cannes. Doc Alliance to wspólna inicjatywa 7 kluczowych europejskich festiwali filmów dokumentalnych: CPH:DOX Kopenhaga, DOK Leipzig, IDFF Jihlava, PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL, FID Marseille, Visions du Réel Nyon i Doclisboa.

Jednym ze wspólnych przedsięwzięć Doc Alliance jest konkurs filmowów dokumentalnych, którego zwycięzca zostanie ogłoszony w maju podczas festiwalu w Cannes. 3 najlepsze filmy wybrane przez selekcjonerów Doc Alliance (krytyków filmowych zgłoszonych przez festiwale Doc Alliance) będzie można zobaczyć podczas tegorocznego 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Polskim selekcjonerem w konkursie Doc Alliance jest Tomasz Raczek, redaktor naczelny miesięcznika "FILM". Wśród 7 filmów zgłoszonych przez 7 festiwali Doc Alliance znalazł się m.in. "Fuck For Forest" Michała Marczaka.

Polskie premiery "Abu Haraz" i "Sztuki znikania" odbędą się w maju na 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL. Film "Fuck For Forest" zostanie pokazany na festiwalu w ramach sekcji filmowej "Doc Alliance".

10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL odbędzie się w dniach 10-19 maja w warszawskich kinach Kinoteka i Iluzjon oraz 12-19 maja w Dolnośląskim Centrum Filmowym (DCF) we Wrocławiu. Projekcjom w obu miastach będą towarzyszyć m.in.: debaty, spotkania z twórcami, wystawy, koncerty, warsztaty, wykłady mistrzowskie i konferencje. Ponadto w ramach "weekendu z festiwalem PLANETE+ DOC" (17-19 maja) impreza odbędzie się także w kinach studyjnych w 20 miastach w Polsce.

Więcej o programie 10. PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL na www.planetedocff.pl i www.facebook.com/PlaneteDoc.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 3 maja w warszawskich kinach Kinoteka i Iluzjon oraz wrocławskim Dolnośląskim Centrum Filmowym.

 

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.04.2013, autor: irka)
Dział film
Tagi: PLANETE+ DOC FILM FESTIVAL w Cannes
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
Maggie Gyllenhaal
7
David Borenstein, Pavel Talankin
8
Jan Komasa
9
Joachim Trier
10
Kirill Sokolov
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia