„Tylko Bóg wybacza” z nagrodą dla najlepszego filmu!

Na zakończonym 60. Festiwalu Filmowy w Sydney najnowszy film Nicolasa Windinga Refna otrzymał Nagrodę Jury i 60 tysięcy dolarów. To stosunkowo nowe wyróżnienie na tej imprezie z bogatymi tradycjami - przyznaje się je od 2008 roku, a duński reżyser może poszczycić się zdobyciem go już dwukrotnie. Pierwszy raz wygrał w Sydney w 2009 roku, gdy przyjechał tam z filmem „Bronson” z Tomem Hardym w roli głównej. Tym razem jury doceniło głośny już „Tylko Bóg wybacza” z Ryanem Goslingiem i Kristin Scott Thomas w rolach głównych.

Głównym bohaterem jest Julian (Ryan Gosling), prowadzący w stolicy Tajlandii klub, będący miejscem nie do końca legalnych interesów. Życie Juliana, cieszącego się szacunkiem w półświatku, radykalnie się jednak zmienia, kiedy jego brat Billy zostaje zabity i do Bankoku przylatuje ich matka (Kristin Scott Thomas). Oczekuje ona, że młodszy syn odnajdzie zabójców brata i go pomści. Mężczyzna – mimo oporów i wątpliwości – postanawia dotrzeć do człowieka, który prawdopodobnie stoi za śmiercią Billy’ego. Wie tylko, że w ciemnych zaułkach miasta nazywają go Aniołem Zemsty...
„Tylko Bóg wybacza” zadebiutował w konkursie głównym festiwalu w Cannes, gdzie spotkał się ze skrajnym przyjęciem. Entuzjastycznym recenzjom towarzyszyły też oburzone głosy przeciwników filmu. Nagroda w Sydney potwierdza opinie, że to jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów w karierze Refna.

Tymczasem trwają ostatnie przygotowania do premiery „Tylko Bóg wybacza” w Stanach Zjednoczonych, gdzie film wejdzie do kin 19 lipca. Amerykański dystrybutor zaprezentował właśnie nowy zwiastun:

http://movies.yahoo.com/video/only-god-forgives-trailer-2-200017747.html

Polska publiczność może oglądać najnowszy film twórcy „Drive” już od ubiegłego piątku.

Jeśli chcecie wygrać podwójne zaproszenie na film do warszawskiego kina Muranów, weźcie udział w naszym konkursie. Szczegóły konkursu w zakładce Społeczność/ Konkursy.

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.06.13, autor: irka)
Dział film
Tagi: „Tylko Bóg wybacza” z nagrodą dla najlepszego filmu!
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Steve Hackett
5
Paul Weller
6
Pink Floyd
7
Ólafur Arnalds
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Jan Hřebejk
2
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
3
Mike Flanagan
4
Paolo Cognetti
5
Paolo Genovese
6
Rebecca Lenkiewicz
7
Samuel Van Grinsven
8
Ido Fluk
9
David Marqués
10
Juliusz Machulski
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia