Pierwszy singiel z płyty My Riot - nowego zespołu Glacy

Dziś w radiu Eska Rock, w wieczornej liście „NRD“ usłyszmy po raz pierwszy singiel „Sen“. O północy, tego samego dnia, rusza pierwsza odsłona strony internetowej www.myriotband.com gdzie zarejestrowani użytkownicy będą mogli między innymi już kilka dni po premierze pobrać singiel „Sen“ w bardzo dobrej jakości a później otrzymywać regularnie newsletter, utwory i pliki multimedialne związane z My Riot.

„Sen to utwór o tym, że każdy z nas ma prawo śnić swój własny sen o zwycięstwie, o pokonaniu wszelkich przeciwności losu, chorób i słabości. Mamy prawo być inni, reprezentować odmienny punkt widzenia, przełamywać bariery i ograniczenia, które tak często są nam narzucane z góry. Każdy z nas urodził się po to, aby być wolnym człowiekiem. Sen to moje spełnione marzenie o tym, aby wrócić do Polski i jeszcze raz oddać ludziom, których szanuję część siebie, tym razem z zespołem My Riot.

To jest pierwszy utwór, który powstał po powrocie do kraju z Los Angeles. Pierwszy, jaki napisaliśmy z Hackerem spotykając się wreszcie twarzą w twarz, w moim mieście Swarzędzu. Chcąc stworzyć album dla polskiego słuchacza musiałem znaleźć się w tym miejscu, wyjść na ulice i od dawnych znajomych, przyjaciół i zwykłych ludzi dowiedzieć się jakie jest ich życie w Polsce 2011. "Sen" tu i teraz wydaje mi się ważny, prawdziwy, ale w żadnym razie dołujący, ciemny czy przytłaczający. Ten kawałek ma napełnić serce nadzieją. Sprawić, że chce Ci się żyć, krzyczeć i działać. Jeżeli chociaż jedna osoba po jego wysłuchaniu uwierzy w to, że nie jest sama to mój sen się wyśnił“mówi Glaca.

„Sen“ jest pierwszym singlem zapowiadającym płytę My Riot. Stworzony między Sopotem, Los Angeles i Monachium. Nagrany w Studio Toya w Łodzi i Elektra Studio w Warszawie. Masteringiem zajął się w Londynie John Davis, który masterował m.in. The Prodigy, Snow Patrol, Grace Jones, Led Zeppelin. W utworze „Sen“ zagrał też perkusista Dominik Brzeziński, od najmłodszych lat fan Sweet Noise, dla którego udział w sesji nagraniowej był, jak to określił, "największą jazdą i spełnieniem najśmielszych snów".

My Riot to wynik kolaboracji, która narodziła się online pomiędzy Glacą, leaderem Sweet Noise a producentem breakbeatowym z Sopotu, ukrywającym się pod pseudonimem Hacker. Po dwóch latach przesyłania plików pomiędzy Los Angeles i Sopotem przyszedł czas na finalizowanie płyty w Polsce. Wiedzę i doświadczenie zdobyte w Kalifornii Glaca chciał wykorzystać w produkcji My Riot. Jego celem jest kolejna przełomowa pod względem kompozycji, brzmienia i treści płyta, skierowana przede wszystkim do polskiej publiczności. Do Hackera i Glacy dołączyli Diamond Hill/gt/, Zwierzak/gt/ i Szymon/dr/, którzy zasilają zespół jako skład koncertowy.

Album My Riot zostanie wydany przez wytwórnię EMI na wiosnę tego roku i zawierać będzie 16 utworów. Trwają prace nad produkcją i realizacją teledysku do singla „Sen“.

ip/ EMI

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.03.2011, autor: redakcja)
Dział muzyka
Tagi: My riot, alternatywa, glaca
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Arlo Parks
2
Bryan Ferry
3
Bring Me The Horizon
4
Black Label Society
5
Crown Lands
6
At the Gates
7
Gorillaz
8
Kwiat Jabłoni
9
Balu Brigada
10
Megadeth
1
Sarah Miro Fischer
2
Rafał Reyman Głombiowski
3
Sang-il Lee
4
Giorgos Georgopoulos
5
Kleber Mendonça Filho
6
David Borenstein, Pavel Talankin
7
Maggie Gyllenhaal
8
Kirill Sokolov
9
Jan Komasa
10
Joachim Trier
1
Norbert Bajan
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia