W dniu 18 lipca (czwartek), w ramach akustycznej trasy po ulicach polskich miast, zespół The Fruitcakes zawita do Olsztyna. Będzie można go spotkać w okolicach starego miasta grający własne piosenki oraz najlepszą muzykę lat 60. Wieczorem o godzinie 21 zjawi się w Revolver Rock Cafe, aby nieco dać odpocząć mieszkańcom Olsztyna i zagrać koncert dla świadomych odbiorców.
Międzynarodowo-trójmiejski zespół The Fruitcakes założony został pod koniec 2011 roku przez Kubę Zwolana (wokal, gitara), Lukasa Tymanskiego (wokal, perkusja), Przemka Bartosia (wokal, gitara basowa). W obecnym składzie gra również Tomek Ziętek (wokal, gitara akustyczna). Zespół czerpie inspiracje z muzyki lat 60., z zespołów takich jak The Beatles, Rolling Stones, The Byrds, The Doors, Bob Dylan oraz artystów z wytwórni Motown. Muzykę The Fruitcakes charakteryzuje się ładnymi liniami melodycznymi, harmoniami wokalnymi i gitarowymi riffami. Piosenki zespołu są przyjemne dla ucha, szybko zapadają w pamięć, a jednocześnie nie brakuje im rock’n’rollowego charakteru. Wszystko to okraszone starannie dobranym brzmieniem, znanym z najlepszych rock’n’rollowych i popowych przebojów z lat 60.
Pod koniec 2011 zostali zaproszeni przez zespół Tymon & Transistors do uczestnictwa w trasie koncertowej po całej Polsce pod nazwą „Songs For George” przy okazji której wystąpili w radiu Roxy oraz programie TVP2 Poziom 2.0. Grali u boku znanych polski zespołów rockowych takich jak wspomniani Tymon & Transistors, Deriglasoff, oraz Brygada Kryzys.
Koncerty, dzięki ogromnemu zasobowi coverów największych hitów rock’n’rolla, R’n’B, popu, bluesa, punka, soulu, które zespół ma w swoim repertuarze, oraz miłości do grania muzyki, niejednokrotnie, ku uciesze, publiczności przeradzały się w kilkugodzinne jam’y do utraty sił muzyków i fanów.
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |