Zespół KTU zagra w ramach 22 Międzynarodowego Festiwalu Drum Fest 2013r. we Wrocławiu i w Opolu.
27.09 – WROCŁAW - Zaklęte Rewiry
28.09 - OPOLE - Filharmonia Opolska
Styl gry Pata Mastelotto, który swoją karierę zaczął z rozmachem, bo w zespole Mr. Mister mającym na koncie mega hit w latach osiemdziesiątych – „Broken Wings”, ewoluował bardzo gwałtownie, by zatrzymać się na etapie, kiedy tradycyjny zestaw akustycznych bębnów został powiększony o elektroniczne urządzenia, dodając do tego pełne polotu improwizacje. Pat Mastelotto zaczął grać na perkusji mając zaledwie 10 lat i wzorując się na takich muzykach jak : Ginger Baker i Mike Giles. Szybko zdobył uznanie w świecie muzycznym i otrzymał tytuł najlepszego perkusisty ambitnej muzyki z pogranicza jazzu i rocka. Mastelotto współpracował z takimi grupami i muzykami jak: Mr. Mister, Scandal, Al Jarreau, Pointers Sisters, Terry Bozzio, Tony Levin, David Sylvian, No Man czy Flower Kings.
Trey Gunn do pierwszej ligi wybił się współpracując z Davidem Sylvianem. Grając na basowej hybrydzie o skali rozpiętej do pięciu oktaw potrafi skutecznie zabudować tło kompozycji mnóstwem pulsujących dźwięków, jak i zagrać partie solowe o brzmieniu łudząco podobnym do gitary elektrycznej. Trey Gunn jest amerykańskim instrumentalistą, gra na dziwnym, mało u nas znanym instrumencie Chapman stick. Znany z występów w grupach muzycznych King Crimson (1994-2003),Gordian Knot, lider The Trey Gunn Band oraz był współzałożyciel zespołów Quodia, KTU oraz TU. Współpracował również z takimi muzykami jak: Robert Fripp,Vernon Reid, John Paul Jones, Eric Johnson, Michael Brook, David Hykes oraz wieloma innymi.
Duet ten, chcąc wzbogacić swoją twórczość o nowy pierwiastek, postanowił zaprosić do współpracy fińskiego muzyka – Kimmo Pohjonena, grającego na akordeonie elektronicznym. Uzbrojony w szereg efektów modulujących brzmienie swojego instrumentu był tym, którego przesyceni karmazynową szkołą gry potrzebowali Mastelloto i Gunn.
Kimmo Pohjonen – fiński wizjoner o nieskrępowanej energii. Tworzy od 30 lat, inspirując się wszystkimi formami muzyki akordeonowej, m.in. folkiem, muzyką klasyczną, eksperymentalną. Współpracuje z muzykami, artystami, designerami i VJ-ami (Maritą Liulią, Antti Kuivalainen), tancerzami i choreografami (Lisą Torun w 2005 roku, Tero Saarinen i Carolyn Carlson w 2006 roku). Komponuje też muzykę filmową.
Zespół obierając nazwę KTU nagrał do tej pory dwa albumy – „Eight Armed Monkey” oraz „Quiver”, będące odtrutką na skostniały i obrośnięty kurzem rock alternatywny. Melodie prowadzone przez akordeon wsparte wielowymiarowymi podkładami rytmicznymi nie dają się zamknąć w brzmieniu trzech instrumentów. Elektronika i jazz w rockowej pigułce.
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |