Morderca, ekscentryk, prezydent, pisarz - Hopkins wirtuozem fachu

Anthony Hopkins w każdej swojej roli udowadnia, że jest jednym z najbardziej wymagających aktorów Hollywood. Rdzenny Walijczyk definiuje swoje życie jak zawodowy tancerz: twierdzi, że spot wydarzeń to udziwniona choreografia i nie wiadomo, co za chwilę się stanie.

Grał najwybitniejsze postaci: był już Picassem, Hitchcockiem, Nixonem, będzie Hemingway’em. Był też jednym z najbardziej przerażających morderców filmowych ostatniej dekady XX wieku. Jego Hannibal Lecter był estetą, wysublimowanym smakoszem muzyki i… ludzkiego ciała. Hopkinsowi udało się stworzyć postać poniekąd kultową a przede wszystkim ponad wszelką wątpliwość przerażającą – z niemal niedoścignioną inteligencją, makabrycznym spojrzeniem i uśmiechem, wymykającym się jednoznacznej ocenie.

Na planie potrafi być pisarzem, prezydentem, malarzem, reżyserem, mordercą, niestabilnym emocjonalnie człowiekiem – a we wszystkich tych wcieleniach jest na wskroś profesjonalny. W RED 2 jego bohater będzie niósł ze sobą niespodziankę za niespodzianką. Nie będzie tylko dobry. Nie będzie tylko zły. Widza będzie wodził z jednej skrajności w drugą – będziemy go na ekranie kochać i nienawidzić. Jak prezydent Clinton, którego Hopkins podczas kolacji w Białym Domu nie oszczędził i… rozśmieszył do łez naśladując Brando z „Ojca chrzestnego”.

RED 2 JUŻ NA EKRANACH KIN
Reżyseria: Dean Parisot

Obsada:
• Bruce Willis („Szklana pułapka 1- 5”, „RED”, „Looper: Pętla czasu” „Pulp Fiction”)
• John Malkovich („Tajne przez poufne”, „RED”, „Con Air”)
• Helen Mirren(„RED”, „Królowa”, „Hitchcock”, „Dług”)
• Anthony Hopkins („Hitchcock”, „Milczenie owiec”, „Thor”)
• Catherine Zeta-Jones („Panaceum”, „Ocean’sTwelve”, „Chicago”, „Terminal”)
• Mary-Louise Parker („RED”, „Czerwony smok”, „Trawka”)
• Byung Hun Lee („G.I. Joe: Czas Kobry”, „Przychodzę z deszczem”)

Gatunek: komedia sensacyjna
Produkcja: USA 2013
Dystrybucja w Polsce: MonolithFilms

Dodaj artykuł do:
(dodano 30.07.13, autor: irka)
Dział film
Tagi: Morderca, ekscentryk, prezydent, pisarz - Hopkins wirtuozem fachu, komedia sensacyjna
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
William Kent Krueger
2
T. M. Logan
3
Marcin Szymański
4
Lisa See
5
Jo Nesbo
6
Max Kidruk
7
Anna Sólyom
8
Jojo Moyes
9
Maria Gąsienica-Zawadzka
10
Ludwik Lunar
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia