Zapowiedź nowej płyty The Wombats

5 maja na polskim rynku ukaże się drugi studyjny album brytyjskiej indie-rockowej formacji The Wombats zatytułowany „The Wombats Proudly Present…This Modern Glitch”.

Nowa płyta powstała w 2010 roku we współpracy z trzema uznanymi producentami - Richem Costeyem (Muse, Interpol, Franz Ferdinand), Jacknifem Lee (U2, Snow Patrol, REM) oraz Erickiem Valentine (Queens of the Stone Age). Album promują dwa single „Tokyo (Vampires & Wolves)” i „Jump into The Fog”. Teledysk do tego drugiego nagrania jest dostępny w serwisie YouTube.

The Wombats to trio, w skład którego wchodzą: wokalista Matthew Murphy, gitarzysta Tord Overland-Knudsen i perkusista Dan Haggis. Ich debiutancki album z 2007 roku “Guide To Love, Loss And Desperation” osiągnął ponad trzysta tysięcy sprzedanych egzemplarzy i pokrył się platyną, a zawierający się na nim utwór „Let’s Dance To Joy Division” otrzymał nagrodę NME w 2008 roku w kategorii Best Dancefloor Filler. Dwuletnia trasa koncertowa zgromadziła ponad milionową publiczność, a zespół był pierwszą grupą bez kontraktu, która wyprzedała bilety na koncert w Carling Acadamy Liverpool. Trzynaście utworów znajdujących się na debiutanckim krążku wzbudziło spore zainteresowanie po obu stronach oceanu - i to zarówno wśród słuchaczy, jak i w oczach krytyki. Najnowszy krążek z pewnością nie zawiedzie wszystkich fanów debiutanckiej płyty. Wśród gości specjalnych znalazł się tu gitarzysta formacji Jane’s Addiction – Dave Navarro.

O tym jak ten materiał prezentuje się na żywo będzie można przekonać się już 3 lipca. The Wombats wystąpi wówczas na jedynym koncercie w Polsce jako jedna z gwiazd festiwalu Opener!

The Wombats
„The Wombats Proudly Present…This Modern Glitch”

Wydawca: 14th Floor / Metal Mind Productions
Nr kat.: 2564678466
Barcode: 0825646784660
Data premiery: 05.05.2011

Lista utworów:

1. Our Perfect Disease
2. Tokyo (Vampires & Wolves)
3. Jump Into The Fog
4. Anti-D
5. Last Night I Dreamt
6. Techno Fan
7. 1996
8. Walking Disasters
9. Girls & Fast Cars
10. Schumacher The Champagne
 

Dodaj artykuł do:
(dodano 24.03.11, autor: redakcja)
Dział muzyka
Tagi: MMP, The Wombats, indie rock
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia