Debiut Walfad w październiku

W październiku, nakładem Lynx Music, ukaże się debiutancki album grupy Walfad, Ab ovo.

To artrockowy koncept album - historia młodego człowieka urodzonego na Śląsku, który przebywa długą drogę ku dorosłości. Jego buntownicza postawa ulega zmianie w momencie, gdy w jego życiu pojawia się silne uczucie. Liczne rozczarowania życiowe i miłosne sprawiają, że bohater rezygnuje z marzeń. Mając świadomość własnej porażki pod naciskiem otoczenia rozpoczyna pracę na kopalni. Dopiero tam staje się dorosłym człowiekiem. Wyniesione stamtąd doświadczenia pozwalają mu wierzyć, że w przemysłowym krajobrazie, mimo przeciwności, może narodzić się coś wyjątkowego.

Walfad (We Are Looking For A Drummer) powstał w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja. Zespół tworzą uczniowie i absolwenci 1 LO w Wodzisławiu Śląskim. Charakterystyczne dla grupy są poetyckie teksty w języku polskim, których autorem jest Wojciech Ciuraj będący również twórcą większości materiału. Walfad to bardzo młody zespół, który najlepiej czuje się na koncertach. Na przełomie sierpnia i września 2013 roku zespół zarejestrował swój pierwszy album w krakowskim studiu Lynx Music, firmy która również jest wydawcą płyty.

Walfad - Ab Ovo

1. Noc Kupały
2. Giewont
3. Snusmumriken
4. Maggie
5. Mój Kosmos Nie Żyje
6. Pociągi
7. 2013
8. Kwiaty na Hałdzie

Wojciech Ciuraj - wokal, gitara
Maksym Frączek - gitara
Daniel Rodzoń - instrumenty klawiszowe
Maciej Kucharski - bas
Kacper Kucharski - bębny

Dodaj artykuł do:
(dodano 27.09.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Walfad, Ab ovo
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Archive
2
Gorillaz
3
Kwiat Jabłoni
4
Balu Brigada
5
Megadeth
6
Robbie Williams
7
Karnivool
8
Lech Janerka
9
Gaerea
10
Avatar
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Joachim Trier
3
Gan Bi
4
Łukasz Palkowski
5
Christophe Gans
6
Chloe Zhao
7
Michel Franco
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia