Koncert zespołu Farben Lehre w klubie Mechanik

17 października o godz. 19:00 w klubie Mechanik w Warszawie odbędzie się koncert zespołu Farben Lehre.

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to "Achtung 2012", "Analfabeci", "Anioły i demony", "Egoiści", "Ferajna", "Handel", "Helikoptery", "Judasz", "Kolory", "Matura", "Pogodna", "Pozytywka", "Rozkołysanka", "Szwajcaria", "Spodnie z GS-u", "Terrorystan", "Zagadka" czy "Zapamiętaj".

FARBEN LEHRE powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 10 płyt studyjnych, dwa dvd oraz liczne kompilacje. We wrześniu ubiegłego roku miała miejsce premiera ostatniej - jak dotąd - studyjnej płyty, zatytułowanej „Achtung 2012”. Album zawiera 12 autorskich kompozycji, a w nagraniu (oprócz etatowych muzyków FL) wzięło udział wielu znamienitych gości, takich jak Gutek (Indios Bravos), Michał Jelonek (Hunter), Kamil Bednarek, Lolek (Enej) oraz Anja Orthodox i Mariusz Kumala (Closterkeller).

Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Wystąpił, m.in. na festiwalach w Jarocinie, Hunterfest, Nie zabijaj, Basowiszcza, Slavske-Rock-Fest (Ukraina), Auxerre (Francja), Novej Sedlicy i Sninie (Słowacja). Muzycy grywali w Kijowie, Lwowie, Dublinie oraz Wiedniu. Zagrali także trasę koncertową we Włoszech, a oprócz tego często pojawiali się w Niemczech, m.in. dwukrotnie byli gościem prestiżowego Flingern Punk Rock Festival w Düsseldorfie. Od 2004 roku FARBEN LEHRE jest pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedza kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast. Już sześć razy, w tym podczas tegorocznej edycji prezentując swój "Projekt PUNK", grupa zaprezentowała się na scenie Przystanku Woodstock, dając koncerty dla ponad dwustutysięcznej widowni.

Skład:

Wojciech Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Adam Mikołajewski – perkusja

Źródło: Organizator.

Dodaj artykuł do:
(dodano 16.10.13, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Koncert, Farben Lehre, klub Mechanik, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
William Kent Krueger
2
T. M. Logan
3
Marcin Szymański
4
Lisa See
5
Jo Nesbo
6
Max Kidruk
7
Anna Sólyom
8
Jojo Moyes
9
Maria Gąsienica-Zawadzka
10
Ludwik Lunar
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia