"Hannah Arendt" na 2 miesiące przed polską premierą na Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej

W najbliższy piątek w warszawskim kinie Praha odbędzie się przedpremierowa projekcja filmu o jednej z największych myślicielek XX wieku - "Hannah Arendt".

Film wyreżyserowała czołowa feministyczna reżyserka Margarethe von Trotta, zaś w roli tytułowej zobaczymy wspaniałą aktorkę - Barbarę Sukową. Piątkowy pokaz przedpremierowy filmu otworzy Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej, który potrwa do 31 października. Widzowie festiwalu zobaczą "Hannah Arendt" na 2 miesiące przed polską premierą filmu, która zaplanowana jest na 24 stycznia 2014 roku.

"Hannah Arendt" to biograficzna opowieść o niemieckiej teoretyk polityki, filozof i publicystce, jednej z najbardziej wpływowych myślicielek XX wieku. Praca nad reportażami dla „New Yorkera” z procesu byłego nazisty Adolfa Eichmanna doprowadziła do sformułowania jej słynnej tezy o „banalności zła”. Film koncentruje się na tym procesie oraz kontrowersjach wywołanych przez książkę Arendt.
Świetny scenariusz, rewelacyjna obsada epizodów: z Julią Jentsch i dwukrotnie nominowaną do Oscara Janet McTeer, sprawiły, że film został uznany przez światową krytykę za jedną z najlepszych biografii, która z powodzeniem zbiera nagrody na międzynarodowych festiwalach. Obraz jest laureatem Silver Spike, nagrody dla najlepszego filmu na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Valladolid.

"Hannah Arendt" spotkała się entuzjastycznym przyjęciem mediów zagranicznych. Recenzje filmu opublikowały najważniejsze amerykańskie pisma, takie jak "The Hollywood Reporter" i "The New York Times", nie szczędząc pochwał.

Zaangażowany i inteligentny! Sprawia, że filozofia z powodzeniem zajmuje miejsce rozrywki. Może film von Trotty, z jego gwiazdą Barbarą Sukową, nie zrobi dla Arendt tyle, co dla spopularyzowania postaci Julii Child kreacja Meryl Streep w filmie Nory Ephron, ale cóż szkodzi nam marzyć... Cieszmy się biografią jednej z największych myślicielek XX wieku... Szczególnie, gdy mieszka w pięknym, nowojorskim apartamencie z widokiem na rzekę Hudson; w świecie, którego już nie ma... Nie wahałbym się nazwać „Hannah Arendt” filmem akcji, choć tak dużo w nim dyskusji i ścierania się poglądów. Punkt kulminacyjny, w którym Arendt broni swoich poglądów przed krytyką, ma cechy największych scen filmowych.
„The New York Times”

Barbara Sukowa wspaniale pokazała życie i twórczość wielkiej filozofki. Taki temat dla filmu mógłby się wydawać niemożliwym, ale nawet osoby, które nigdy nie przeczytały strony z twórczości Arendt, będą poruszone jej moralną siłą i odwagą.
„The Hollywood Reporter”

Dystrybutorem filmu jest Aurora Films.

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.10.13, autor: wanilia)
Dział film
Tagi: Hannah Arendt, Festiwal Filmów o Tematyce Żydowskiej
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Zach Cregger
2
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
3
Paolo Genovese
4
Samuel Van Grinsven
5
Guillaume Nicloux
6
Mike Flanagan
7
Paolo Cognetti
8
Danny Boyle
9
Jan Hřebejk
10
Ido Fluk
1
Robert Michniewicz
2
Patrycja Pelica
3
Beatriz Serrano
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Ildefonso Falcones
9
Hanna Greń
10
Michelle Frances
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia