Spotkaj się z Leszkiem Skierskim autorem "Gdyby nie Anna Frank… Wywiad rzeka z Wandą Gołębiewską" w Muzeum Władysława Broniewskiego

Muzeum Władysława Broniewskiego w Warszawie zaprasza 20 listopada o godz. 18:00 na promocję książki Leszka Skierskiego „Gdyby nie Anna Frank… Wywiad rzeka z Wandą Gołębiewską”. W spotkaniu udział wezmą Leszek Skierski oraz Wanda Gołębiewska.

Gdyby nie Anna Frank… – niezwykła historia życia płockiej poetki, której wiersze czytane były prawie na wszystkich kontynentach świata. Znaleźć w niej można oprócz spojrzenia na teraźniejszość, także bliskie nam fakty z życia płockiej rodziny drugiej połowy XX wieku. „Koneserzy” pióra dostrzegą wiele interesujących cech języka i stylu Wandy Gołębiewskiej, a historycy, w tle dziejów rodzinnych Gołębiewskich, nie tak odległą historię Płocka, wydarzenia związane z Wisłą i pływającym po niej statkiem pasażerskim „Traugutt”, którego wieloletnim kapitanem był ojciec poetki.

Wanda Gołębiewska – polonistka, poetka i podróżniczka. Urodziła się 23 grudnia 1945 roku w Płocku, w rodzinie o silnych tradycjach wodniackich – dziadek pływał na przedwojennej berlince, a ojciec był kapitanem słynnego bocznokołowca „Traugutt”. Absolwentka płockiej „Jagiellonki” (1963) i Studium Nauczycielskiego (1966). W latach 1972–1976 studiowała filologię polską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka sześciu tomików wierszy: Na mojej ulicy (1999), W Radziwiu (2005), Nikt się nie spodziewał (2005), Po osiemnastej na Tumskiej (2006), Tam, gdzie do góry nogami (2007), Kartki z Ukrainy (2010).

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.11.13, autor: blackrose)
Dział literatura
Tagi: książka, Leszek Skierski, Gdyby nie Anna Frank… Wywiad rzeka z Wandą Gołębiewską, Muzeum Władysława Broniewskiego
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Archive
2
Gorillaz
3
Kwiat Jabłoni
4
Balu Brigada
5
Megadeth
6
Robbie Williams
7
Karnivool
8
Lech Janerka
9
Gaerea
10
Avatar
1
David Borenstein, Pavel Talankin
2
Joachim Trier
3
Gan Bi
4
Łukasz Palkowski
5
Christophe Gans
6
Chloe Zhao
7
Michel Franco
8
Margherita Ferri
9
Paolo Sorrentino
10
Eva Libertad
1
Weronika Zajkowska
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Ewa Platt
5
Krzysztof Pastor
6
Krzysztof Garbaczewski
7
Richard Chappell
8
Paweł Miśkiewicz
9
Alina Moś
10
Ewa Platt
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia