Bydgoski Festiwal Operowy po raz 18.

Bydgoski Festiwal Operowy, największa polska impreza poświęcona operze , po raz 18. odbędzie się w Operze Nova od najbliższej soboty, 30 kwietnia do 14 maja. Tradycyjnie przegląd inscenizacji otworzy premiera Opery Nova: w tym roku gospodarze rozpoczną „Cyganerią” Giacomo Pucciniego, w reżyserii Macieja Prusa , który po raz pierwszy pracuje z bydgoskimi śpiewakami.

Należy zarekomendować spektakl w wykonaniu holenderskiego zespołu muzyki dawnej „Combattimento Consort Amsterdam”, pod batutą Jana Willema de Vrienda. Wyróżnikiem i ambicją zespołu jest prezentowanie unikalnego i mało znanego, acz wartościowego artystycznie repertuaru. Publiczność będzie miała okazję wysłuchania „Orlanda” - jednej z najpiękniejszych oper Georga Friedricha Händla. Dzień wcześniej muzycy zagrają specjalny koncert : na barokowych instrumentach wykonają „Kunst der Fuge” Bacha.

Operę Nova odwiedzą Teatry Wielkie z Poznania i Łodzi , ze swymi najnowszymi produkcjami: ”Marią Stuardą” oraz „Zamkiem Księcia Sinobrodego. Dydoną i Eneaszem”. Amatorów lżejszego gatunku ucieszy zapewne musical Teatru Muzycznego w Gdyni „Spamalot, czyli Monty Python i święty Graal”.

Na wielbicieli tańca czekają prawdziwe „rarytasy”: miłośnicy baletu współczesnego będą usatysfakcjonowani ponownymi odwiedzinami znakomitego Cullbergballet ze Szwecji, zaś admiratorzy twórczości Maurice’a Béjarta będą podziwiać choreografie Mistrza, wiernie przekazywane przez balet jego imienia ze Szwajcarii.

Festiwal to także okazja do spotkania młodzieży artystycznej: Opera Nova po raz trzeci udostępnia swój gmach studentom polskich i słowackich akademii muzycznych, aby zmierzyli się z pracą na scenie( "Operowe Forum Młodych"). Odbędzie się także piąta już edycja „kina festiwalowego”, czyli projekcje DVD na dużym ekranie.

więcej: www.opera.bydgoszcz.pl/BFO-Festiwal

Dodaj artykuł do:
(dodano 26.04.11, autor: redakcja)
Dział muzyka
Tagi: opera, Bydgoski Festiwal Operowy, bydgoszcz
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Michael Shanks
5
Samuel Van Grinsven
6
Guillaume Nicloux
7
Paolo Genovese
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Kelsey Cox
2
Mario Vargas Llosa
3
Beatriz Serrano
4
Lucinda Riley
5
Ildefonso Falcones
6
Hanna Greń
7
Antoine Wilson
8
Anna Bailey
9
Elizabeth Jane Howard
10
Patrycja Pelica
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia