Amerykańskie klasyki wracają do kin!

Siedem legendarnych produkcji znalazło się w programie przeglądu Arcydzieła amerykańskiego kina. 90 lat Warner Bros. W ośmiu polskich miastach zobaczymy takie klasyki jak "Tramwaj zwany pożądaniem", "Egzorcysta", "2001: Odyseja kosmiczna" czy "Mechaniczna pomarańcza".

W ramach przeglądu zostaną zaprezentowane jedne z najpopularniejszych filmów w historii, nieśmiertelne przeboje autorstwa mistrzów hollywoodzkiego kina, m.in. kpiący z amerykańskiego kina z czasu przełomu dźwiękowego musical Deszczowa piosenka Gene'a Kelly'ego i Stanleya Donena, Tramwaj zwany pożądaniem Elii Kazana – wybitna adaptacja dramatu Tennessee Williamsa z Marlonem Brando, Vivien Leigh i Kim Hunter, dwa arcydzieła Stanleya Kubricka – 2001: Odyseja kosmiczna i Mechaniczna pomarańcza, jeden z najsłynniejszych i najbardziej przerażających horrorów w historii – Egzorcysta Williama Friedkina, Buntownik bez powodu – kultowy obraz Nicholasa Raya z wielką kreacją Jamesa Deana oraz Co się zdarzyło Baby Jane? – thriller Roberta Aldricha z Bette Davis i Joan Crawford w genialnych rolach podstarzałych gwiazd Hollywoodu.

Arcydzieła amerykańskiego kina. 90 lat Warner Bros. odbędzie sie w dniach 14-21 marca 2014. Lista kin:

Warszawa: Kino Muranów,
Wrocław: Kino Nowe Horyzonty,
Kraków: Kino Pod Baranami, Poznań: Kino Muza,
Gdańsk: Klub Żak,
Katowice: Kino Kosmos,
Bydgoszcz: Kino Orzeł,
Łódź: Wytwórnia 3D,
Ciechanów: PCKS

Dodaj artykuł do:
(dodano 06.02.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Program przeglądu arcydzieła amerykańskiego kina. 90 lat, Warner Bros
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia