"Czik" Wolfganga Herrndorfa na trasie spaceru literackiego "Czytamy gdzie indziej"

7 czerwca zapraszamy na wyjątkowy spacer literacki, który w tym roku odbędzie się na warszawskim Żoliborzu.

Program wiosennej, siódmej edycji tworzą książki z dwunastu krajów starego kontynentu (trasa europejska) oraz przegląd literatury bliskiego wschodu (trasa arabska). Uczestnicy akcji sami wybiorą trasę swojego spaceru i za pomocą mapki dostępnej w punkcie informacyjnym imprezy (Art Cafe, ul. Mickiewicza 27, Fawory, ul. Mickiewicza 21) dotrą do miejsca kameralnego spotkania z czytającym aktorem m.in. z Agatą Buzek, Łukaszem Lewandowskim i Andrzejem Mastalerzem.

Na trasie europejskiej szczególnie polecamy spotkanie wokół doskonałej powieści "Czik" Wolfganga Herrndorfa w przekładzie Agnieszki Kowaluk (Wydawnictwo W.A.B., 2013).

Jest to powieść o dojrzewaniu i podróży starą ładą. Historia niezwykłej przyjaźni dwóch chłopców, a zarazem powieść drogi pełna melancholii i humoru. W Niemczech nie schodzi od paru lat z listy bestsellerów i stała się już współczesną klasyką.

Oszałamiająca, autentyczna, błyskotliwa i zabawna. Süddeutsche Zeitung

Zapraszamy: 7 czerwca (sobota), godz. 14.00 – 17.00, Studio Suffit, ul. Suzina 8

„Czytamy gdzie indziej" to impreza cykliczna zainicjowana przez EUNIC Warszawa. Producentem wydarzenia jest Stowarzyszenie ArtAnimacje. Projekt odbywa się dwa razy w roku. Wiosenna edycja ma charakter miejskiego spaceru, promującego najnowsze powieści i przekłady, co roku w innych dzielnicach.

Zapraszamy na spacer z literaturą!

Dodaj artykuł do:
(dodano 04.06.14, autor: gaba)
Dział literatura
Tagi: "Czik" Wolfganga Herrndorfa na trasie spaceru literackiego "Czytamy gdzie indziej"
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Yungblud
2
Benson Boone
3
Katatonia
4
Calum Hood
5
Saxon
6
Neil Young & The Chrome Hearts
7
sanah
8
Eluveitie
9
Skunk Anansie
10
Arkadiusz Jakubik
1
David Marqués
2
Michael Dweck, Gregory Kershaw
3
Blandine Lenoir
4
Lionel Baier
5
Margien Rogaar
6
Dean DeBlois
7
Frydrych-Zdanowska
8
Len Wiseman
9
Tim Moriarty
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia