Polskie produkcje na MFF w Moskwie

Sześć polskich produkcji - fabuł i dokumentów - zakwalifikowało się do 33. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Moskwie, który odbędzie się w dniach 23 czerwca - 2 lipca 2011.

W Konkursie Głównym zostaną pokazane "Joanna" Feliksa Falka i "W imieniu diabła" Barbary Sass. Dla obu filmów projekcje na moskiewskim festiwalu będą międzynarodowymi premierami. W tym roku konkursowe fabuły oceni jury w składzie: Geraldine Chaplin, Amos Gitai, Kinolay Dostal, Károly Makk i Javier Martín-Domínguez.

W sekcji filmów dokumentalnych "Free Thought" rosyjska publiczność zobaczy "Deklarację nieśmiertelności" Marcina Koszałki i "Kawałek lata" Marty Mironowicz. W pozakonkursowej sekcji 8½ znalazł się także "Młyn i Krzyż" Lecha Majewskiego.

Podczas festiwalu odbędzie się również specjalna projekcja "Miasta ruin" - cyfrowej rekonstrukcji zniszczonej Warszawy, wykonanej w technice 3D przez studio Platige Image.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie uznawany jest za jedno z najważniejszych wydarzeń filmowych na świecie. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1935 roku. W zeszłym roku festiwalowe projekcje obejrzało ponad 200 000 widzów. Przewodniczącym Festiwalu od wielu lat jest rosyjski aktor i reżyser Nikita Michałkow.

Podczas poprzedniej edycji imprezy nagrodzono dwa polskie filmy. Jana Kidawę-Błońskiego uhonorowano Srebrnym św. Jerzym dla najlepszego reżysera za film "Różyczka", a "Rewers" Borysa Lankosza został wybrany najlepszym filmem w sekcji "Perspectives".

pisf.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 19.06.11, autor: jaco1888)
Dział film
Tagi: Polskie produkcje na MFF w Moskwie
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Paolo Cognetti
2
Danny Boyle
3
Mike Flanagan
4
Michael Shanks
5
Samuel Van Grinsven
6
Guillaume Nicloux
7
Paolo Genovese
8
Darren Aronofsky
9
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
10
Mehdi Avaz
1
Agata Zamarska
2
Kelsey Cox
3
Mario Vargas Llosa
4
Patrycja Pelica
5
Lucinda Riley
6
Hanna Greń
7
Antoine Wilson
8
Anna Bailey
9
Elizabeth Jane Howard
10
Ildefonso Falcones
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia