Premiera książki Juli Zeh "Corpus delicti"

Do księgarni trafiła znakomita książka Juli Zeh "Corpus delicti" w przekładzie Sławy Lisieckiej.

O książce: Druga połowa XXI wieku. Mia Holl, atrakcyjna biolożka, razem z milionami innych ludzi stosuje się do METODY, która reguluje życie społeczeństwa we wszystkich jego aspektach. METODA utrzymuje obywateli w stanie bezwzględnej czystości, obowiązkowego szczęścia i ogólnej bezmyślności. Sterylne budynki chronią przed zarazkami, alkohol i papierosy są surowo zakazane, a związki kojarzy Centrala Pośrednictwa Matrymonialnego. Mia nie kwestionuje tego porządku do chwili, gdy jej brat, oskarżony o gwałt i morderstwo, popełnia samobójstwo. Z przykładnej obywatelki Mia powoli staje się buntowniczką. Osadzona w więzieniu i skazana na tortury, staje się żywym symbolem ruchu oporu PRAWO DO CHOROBY.

Juli Zeh – (ur. 1974) ukończyła prawo, studiowała w Instytucie Literatury Niemieckiej w Lipsku. Pracowała m.in. w Nowym Jorku i Krakowie. Jej debiutancka powieść Orły i anioły (W.A.B. 2004), nagrodzona w 2002 roku prestiżową Deutscher Bücherpreis, została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków. Instynkt gry (W.A.B. 2007) był bestsellerem w Niemczech i ukazał się w dwunastu krajach, prawa do Ciemnej materii (W.A.B. 2009) kupili wydawcy z siedemnastu krajów. 2005 roku Juli Zeh została uhonorowana międzynarodową nagrodą dla młodych autorów - Per Olov Enquist Prize. Instynkt gry nominowano do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS 2008. Powieść Corpus delicti ukazała się w 2009 roku, przekład przygotowują wydawcy z Brazylii, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Premiera 22 czerwca 2011.

Książka jest dostępna w ofercie sprawdzonego przez nas sklepu internetowego w cenie 30,50 zł  

Dodaj artykuł do:
(dodano 23.06.11, autor: redakcja)
Dział literatura
Tagi: Corpus delicti, Juli Zeh, Orwell, premiera
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Benson Boone
2
Yungblud
3
Katatonia
4
Saxon
5
Neil Young & The Chrome Hearts
6
Calum Hood
7
Skunk Anansie
8
Arkadiusz Jakubik
9
sanah
10
Eluveitie
1
David Marqués
2
Blandine Lenoir
3
Michael Dweck, Gregory Kershaw
4
Margien Rogaar
5
Dean DeBlois
6
Lionel Baier
7
Frydrych-Zdanowska
8
Tim Moriarty
9
Wes Anderson
10
Len Wiseman
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia