Festiwal "Okiem Młodych" czeka na Wasze filmy

Jeszcze do środy po długim weekendzie można nadsyłać konkursowe filmy do tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy.  Do 20 sierpnia organizatorzy czekają na nadsyłanie filmów do konkursu na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny autorstwa twórców do 30. roku życia. Na zwycięzcę czeka 3000 złotych i statuetka "Złotego Oka".

Adresatami festiwalu są młodzi twórcy filmowi – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich zapraszamy, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym. Konkursowe obrazy nie mogą przekraczać 30 minut.

Zwycięzca zostanie wybrany przez profesjonalne Jury, w skład którego wejdą: Roman Gutek, Adriana Prodeus i Maciej Drygas. We wcześniejszych edycjach filmy oceniali m.in.: Bartosz Konopka, Jacek Bławut, Paweł Łoziński czy Tadeusz Sobolewski. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film "Rozmowa", który wygrał również na prestiżowym festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem "Gwizdek", laureat nagrody na festiwalu Sundance, czy zeszłoroczna zwyciężczyni – Marta Prus – za film "Osiemnastka".

Oprócz Grand Prix, z okazji obchodów dziewięćdziesięciolecia Lasów Państwowych przyznana zostanie Nagroda Specjalna dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych, którą ufundowało Nadleśnictwo Świdnica. Na zwycięski film w tej kategorii czeka 3000 złotych.

Już po raz drugi obradować będzie Międzynarodowe Jury Młodzieżowe, które również wybierze swojego faworyta. W jego skład wejdzie młodzież z czeskiego Trutnova, niemieckiego Biberach oraz dwójka Polaków – świdniczanie Andrzej Błażewicz i Bartosz Norbert – zwycięzcy konkursu na najlepszą recenzję filmu "Gwizdek", wyreżyserowanego przez Grzegorza Zaricznego. Nagrodę, którą przyzna Międzynarodowe Jury Młodzieżowe, ufundowała Teresa Świło, polityk, przedsiębiorca i działaczka samorządowa, posłanka na Sejm VII kadencji.

Jak co roku, swój ulubiony film wybierze też festiwalowa publiczność. Fundatorem Nagrody Publiczności jest Liga Kobiet Polskich, koło w Świdnicy.

Na VII Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa.

Termin nadsyłania filmów: 20 sierpnia 2014 (decyduje data wpływu przesyłki lub pliki na adres mailowy "Okiem Młodych"). Szczegóły na stronie Festiwalu.

VII edycja "Okiem Młodych"
10 - 14 września
Świdnicki Ośrodek Kultury
Regulamin i formularz zgłoszeniowy: www.okiemmlodych.pl
oraz www.sok.com.pl

Dodaj artykuł do:
(dodano 17.08.14, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Festiwal Okiem Młodych, Świdnicki Ośrodek Kultury, konkurs
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Pink Floyd
2
Van Halen
3
Tom Grennan
4
Molly Tuttle
5
Daniel Blumberg
6
The Storyteller
7
Wojtek Mazolewski Quintet
8
Ólafur Arnalds
9
Paul Weller
10
Steve Hackett
1
Samuel Van Grinsven
2
Darren Aronofsky
3
Michael Shanks
4
Paolo Genovese
5
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
6
Guillaume Nicloux
7
Mike Flanagan
8
Mehdi Avaz
9
Zach Cregger
10
Paolo Cognetti
1
Mario Vargas Llosa
2
Kelsey Cox
3
Ildefonso Falcones
4
Lucinda Riley
5
Anna Bailey
6
Elizabeth Jane Howard
7
Antoine Wilson
8
Patrycja Pelica
9
Hanna Greń
10
Beatriz Serrano
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia