Folk Off Tour: Spięty, Hańba!, Studium Instrumentów Etnicznych

Klub Studio w Krakowie gorąco zaprasza 12 grudnia o godz. 20:00 na Folk Off Tour: Spięty, Hańba.

Folk Off Tour to wyjątkowa trasa koncertowa, podczas której w muzyczną podróż po Polsce udadzą się przedstawiciele zróżnicowanych odmian muzyki folkowej. Klub Studio będzie przystankiem tej trasy - w Krakowie zobaczymy Spiętego w programie "Antyszanty", Hańbę! oraz Studium Instrumentów Etnicznych.

Hubert „Spięty” Dobaczewski karierę muzyczną rozpoczynał grając w zespołach Aberration oraz Hope I. W latach 1998–2003 występował z hip-hopową grupą Koli, nagrywając z nią album „Szemrany”. Jest też autorem wszystkich tekstów na tym albumie. Od roku 1999 jest wokalistą i gitarzystą zespołu Lao Che. Współtworzył albumy: „Gusła”, „Powstanie Warszawskie”, „Gospel”, „Prąd stały / Prąd zmienny” i „Soundtrack”. Odpowiadał również za teksty utworów zamieszczonych na tych płytach. 30 lipca 2012 roku podczas uroczystości w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego odebrał Srebrny Krzyż Zasługi za "działalność na rzecz popularyzacji i upamiętniania Powstania Warszawskiego". Solowa płyta oraz projekt koncertowy - Antyszanty – odbił się szerokim echem i został okrzyknięty najważniejszym wydarzeniem roku 2009.

***

Hańba! to zbuntowana orkiestra podwórkowa. Laureaci Nagrody Specjalnej im. Czesława Niemena na festiwalu Nowa Tradycja 2014 - za odważną ideę artystyczną i ekspresję. Grupę tworzy czterech muzyków z niemałym stażem grania w zespołach folkowych, punkowych, metalowych a nawet elektronicznych. Wspólnie postanowili założyć zespół z gatunku „political music fiction”, który w swojej twórczości łączy miejski folk z okresu międzywojnia z punkowym buntem.

***

Studium Instrumentów Etnicznych to grupa, której siłą jest potężna kreatywność i niczym nieskrępowana potrzeba tworzenia. Jej członkowie uważają, że w twórczości „nie ma miejsca na strach”. Są doceniani przez publiczność i dziennikarzy. Maciej Szajkowski (Kapela ze Wsi Warszawa) twierdzi że „takie zjawiska zachodzą w kosmosie raz na kilkadziesiąt lat, to koincydencja sił natury i talentu”. Ich otwartość i profesjonalizm zachęcają do współpracy zarówno muzyków jazzowych (H. Gembalski, A. Chochół), jak i cenione postaci sceny hip hopowej (Duże Pe, Muflon).

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.12.14, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Folk Off Tour: Spięty, Hańba, Studium Instrumentów Etnicznych, Klub Studio, Kraków
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia