Steve Jobs – ekskluzywna biografia wizjonera wkrótce w polskim przekładzie

Wolą Steve’a Jobsa było, żeby spisać jego pełną, wyczerpującą biografię, ujawniającą wszelkie fakty jego życia i podającą je w prawdziwej, nieprzekoloryzowanej i nieupiększonej postaci. Tak powstała książka „Steve Jobs” pióra znakomitego dokumentalisty, Waltera Isaacsona. Jedyna, ekskluzywna historia życia charyzmatycznego szefa firmy Apple, książka, którą inspirował i przy której współpracował sam Steve Jobs. Szkoda, że nie doczekał jej premiery.

Dnia 21 listopada 2011 do polskich księgarń trafi przekład jedynej w swoim rodzaju biografii Steve Jobsa pióra Waltera Isaacsona, znakomitego amerykańskiego dokumentalisty, autora m.in. biografii Benjamina Franklina i Alberta Einsteina.

Opierając się na ponad czterdziestu wywiadach z Jobsem, przeprowadzonych na przestrzeni dwóch lat, a także na wywiadach z ponad setką członków rodziny, przyjaciół, przeciwników, konkurentów i kolegów Jobsa, Walter Isaacson napisał wciągającą opowieść o pełnym wzlotów i upadków życiu oraz płomiennej osobowości twórczego przedsiębiorcy, którego perfekcjonizm i nadludzka energia zrewolucjonizowały sześć branż: komputery osobiste, filmy animowane, muzykę, telefony, tablety i DTP.

Pracując nad pierwszą autoryzowaną biografią Jobsa, Isaacson poświęcił dwa lata na „ekskluzywne i bezprecedensowe” wywiady ze współzałożycielem Apple’a, słynącym z niechęci do opowiadania o sobie. Książka zawiera m.in. wywiady z byłymi partnerkami Jobsa, jego wrogami, rodziną i zwolnionymi z firmy kolegami.

Słowo „autoryzowana” nie oznacza w tym przypadku jakiejkolwiek cenzury czy embarga na treść. Wręcz przeciwnie. Jobs współpracował przy powstawaniu tej książki, ale znamienne jest to, że nie domagał się kontroli nad tym, co zostanie w niej ujęte, ani nawet prawa do przeczytania jej przed wydaniem. Niczego nie zatajał. Więcej: zachęcał ludzi, których znał, by wypowiadali się szczerze, i sam opowiadał otwarcie, czasami wręcz okrutnie, o ludziach, z którymi pracował i konkurował. Wypowiedzi jego przyjaciół, wrogów i kolegów sprawiają, że w nieupiększonej postaci poznajemy jego pasje, perfekcjonizm, obsesje, artyzm, przewrotność i kompulsywną żądzę kontroli – wszystko to, co ukształtowało podejście Jobsa do biznesu oraz innowacyjności produktu.

Tym bardziej szkoda, że nie doczekał jej premiery. Steve Jobs zmarł 5 października 2011 r.

Prawa do biografia Steve’a Jobsa pióra Waltera Isaacsona sprzedano do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. W Polsce tytuł ten ukaże się nakładem wydawnictwa Insignis.

Dodaj artykuł do:
(dodano 07.10.11, autor: redakcja)
Dział literatura
Tagi: Steve Jobs, biografia
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Bruce Springsteen
2
Bruce Springsteen
3
Barbra Streisand
4
Benson Boone
5
Yungblud
6
Katatonia
7
Neil Young & The Chrome Hearts
8
Calum Hood
9
Saxon
10
Arkadiusz Jakubik
1
Joseph Kosinski
2
Dani de la Orden
3
Celia Rico Clavellino
4
David Marqués
5
Michael Dweck, Gregory Kershaw
6
Blandine Lenoir
7
Margien Rogaar
8
Lionel Baier
9
Dean DeBlois
10
Wes Anderson
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia