Młode kino w Krakowie. Pokaz specjalny filmów krótkometrażowych

Gratka dla fanów kina niezależnego i studenckiego. Już 15 lutego w klubie „Pauza in Garden” przy Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się pokaz specjalny filmów „Hystera” i „Eden”, krótkich metraży absolwentów krakowskiej Akademii Multi Art (AMA) – Michaliny Przewdzing i Mikołaja Cempli. Bezpośrednio po pokazie rozmowę z początkującymi twórcami przeprowadzi Konrad Kruczkowski, publicysta i bloger z haloziemia.pl.

„Hystera” Michaliny Przewdzing to historia sióstr – Olgi, żyjącej z dnia na dzień 23-latki i 10 lat starszej Gaby – ułożonej, z dobrą pracą i w stałym związku. Gdy Olga dowiaduje się, że zaszła w nieplanowaną ciążę, jej starsza siostra wysłuchuje diagnozy, wedle której nigdy nie będzie mogła mieć upragnionego dziecka. Film ze zdjęciami Mateusza Mirochy prezentowano już m.in. na festiwalu w Koszalinie oraz Rybniku (nagroda dla najlepszej etiudy).

„Eden” Mikołaja Cempli zaś to opowieść o 20-letnim Antku, który nie umie pogodzić gorącego uczucia do dziewczyny i silnych zasad religijnych, w których dorastał. Rozterkę pogłębia spotkanie księdza, którego chłopak podejrzewa o aktywny homoseksualizm i niejasne intencje wobec siebie. Za zdjęcia do filmu odpowiada Marek Świerczek, film otrzymał nominacje festiwali we Wrocławiu i Petersburgu.

Opiekę artystyczną nad obiema produkcjami sprawowali wykładowcy AMA – reżyser Xavery Żuławski („Wojny Polsko-Ruskiej”, „Chaos”) oraz operator Piotr Lenar BVK, PSC („Jancio Wodnik”, „Serce Serduszko”).

Więcej informacji znajduje się na Facebooku.

Miejsce: Pauza in Garden, MOS, ul. Rajska 12
Data: 15.02.2016, godz. 19:00
WSTĘP WOLNY

Dodaj artykuł do:
(dodano 03.02.16, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Młode kino w Krakowie, Pokaz specjalny filmów krótkometrażowych
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
The Storyteller
2
Wojtek Mazolewski Quintet
3
Daniel Blumberg
4
Steve Hackett
5
Paul Weller
6
Pink Floyd
7
Ólafur Arnalds
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Paolo Cognetti
2
Samuel Van Grinsven
3
Mike Flanagan
4
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
5
Ido Fluk
6
David Marqués
7
Rebecca Lenkiewicz
8
Paolo Genovese
9
Jan Hřebejk
10
Juliusz Machulski
1
Ewa Platt
2
Jacek Mikołajczyk
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia