9. PKO Off Camera: Nowa sekcja specjalna

Miejskie legendy, podejrzane zakamarki, znikający bohaterowie. Nachodzi 9. PKO Off Camera i nowa sekcja specjalna, a razem z nią – historie mrożące krew w żyłach i wywołujące gęsią skórkę. Przygotujcie się na horrory nietypowe, przekraczające konwencje gatunku. Będziemy śmiać się i bać! Festiwal rozpocznie się 29 kwietnia w Krakowie.

Rozgrywające się w XVII-wiecznej Nowej Anglii The Witch przywodzi na myśl kultowe Lśnienie Kubricka The Witch to Lśnienie przeniesione w historyczne realia wyznaczane przez ślepą wiarę i procesy czarownic. Purytańska rodzina musi zmagać się z atakiem mocy nadprzyrodzonych. Społecznej izolacja i religijna paranoja rzuciły na kolana publiczność Festiwalu Sundance i dały jego twórcy nagrodę za najlepszą reżyserię. W końcu debiut Roberta Eggersa zobaczymy również w Polsce.

Każdy zna opowieści o zabójcy, który czyha na swe ofiary w ich własnych domach, albo o szaleńcu z siekierą ukrytą na tylnym siedzeniu samochodu. Skąd się wzięły? Nie wiadomo. Żyją własnym życiem i co jakiś czas dopominają się o naszą uwagę. Bohaterowie kultowych już Ulic strachu, które przypominamy w ramach sekcji, zaczynają się im bacznie przyglądać, stopniowo zbliżając się do tragicznego finału…

Carol Morley zabiera widzów do żeńskiej szkoły. Jej Upadające przywodzi na myśl Piknik pod wiszącą skałą. Reżyserka serwuje horror psychologiczny z burzą hormonów w tle. Historia rozgrywa się w roku 1969 – bunt w społeczności szkolnej zdaje się być echem ducha epoki. W roli głównej znana z Gry o Tron Maisie Williams.

W programie 9. PKO Off Camera znalazło się również coś dla widzów wspominających lata 80-te i kinowe slashery. Raz na jakiś czas powstaje obraz, któremu udaje się nawiązać do tego, co w tym gatunku było i wciąż jest najlepsze. Dziewczyny śmierci to hołd oddany klasykom złożony przez Todda Strauss-Schulsona i scenariopisarski tandem – M.A. Fortina i Joshuę Johna Millera. W obsadzie znaleźli się: Nina Dobrev, znana z roli Eleny w serialu Pamiętniki wampirów, Taissa Farmiga (American Horror Story) i Alexander Richard Ludwig, którego publiczność kojarzy z roli Cato w ekranizacji bestsellerowej powieści Suzanne Collins Igrzyska śmierci.

Sekcja Strach się bać to z jednej strony przegląd najbardziej odważnych formalnie i treściowo horrorów z ostatnich kilku lat, z drugiej – synteza nowych trendów panujących w obrębie gatunku i przyjrzenie się im z szerszej perspektywy kulturowej.

9. PKO Off Camera – Strach się bać!
Od 29 kwietnia do 8 maja 2016 roku
Kraków

Dodaj artykuł do:
(dodano 13.02.16, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: 9. PKO Off Camera, nowa sekcja specjalna
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia