Dante i Art Of Illusion otworzą jedyny polski koncert Pendragon

Pendragon, legenda brytyjskiego rocka progresywnego, wyruszy wkrótce w wyjątkową trasę koncertową pod szyldem „The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour”. Zespół będzie wówczas świętować 20. rocznicę wydania jednej z najciekawszych płyt w swoim dorobku - „The Masquerade Overture”. Główną częścią koncertowego programu będzie odegranie w całości materiału, jaki znajduje się na tym albumie, ale nie zabraknie też wybranych, ulubionych przez publikę nagrań z całej dyskografii zespołu. Trasa obejmie 9 europejskich państw, w tym także Polskę. Jedyny koncert w Polsce odbędzie się 18 maja 2016 roku w Teatrze Śląskim w Katowicach.

I jak to bywało w przypadku poprzednich wizyt w Polsce, zespół zostawi po sobie trwały ślad w postaci wydawnictwa DVD, które będzie w Katowicach rejestrowane.

Koncert Pendragon poprzedzą występy dwóch kolejnych zespołów – Dante oraz Art Of Illusion.

Niemiecka prog-rockowa formacja Dante jest w Polsce jeszcze mało znana, ale na swoim macierzystym rynku cieszy się sporą renomą. Zespół powstał pod koniec 2006 roku i wydał do tej pory trzy bardzo ciepło przyjęte studyjne płyty, “The Inner Circle” (2008), “Saturnine” (2010) i “November Red” (2013). Nowy album zatytułowany „When We Were Beautiful” ukaże się 18 marca i z pewnością będzie stanowił podstawę ich występu w katowickim teatrze. Jak zapowiadają sami muzycy to ich najlepsze i najbardziej ambitne dzieło.

Zespołu Art Of Illusion nie trzeba specjalnie przedstawiać miłośnikom rodzimego rocka progresywnego. Grupa powstała w 2002 roku w Bydgoszczy, od początku działalności prezentując rozbudowane kompozycje spod znaku progresywnego rocka, łącząc je jednakże z ostrzejszym, heavymetalowym brzmieniem. Inwencja melodyczna, bogate aranżacje harmonijnie współgrają z biegłością techniczną tworzących zespół muzyków tworząc urzekającą paletę muzycznych barw i nastrojów. Ich debiutancki album „Round Square of The Triangle” stanowi efekt wieloletniej pracy zespołu, w skład którego wchodzą Filip Wiśniewski (gitara), Paweł Łapuć „Pianomatyk” (fortepian, instrumenty klawiszowe), Mateusz Wiśniewski (gitara basowa) oraz Kamil Kluczyński (perkusja). W 3 utworach zaśpiewał również Marcin Walczak. Gościnnie usłyszymy również flecistkę Emilię Mielewczyk oraz saksofonistę Tomasza Glazika, grającego na co dzień z zespołem Kult. Historia powstawania albumu mogłaby stanowić temat na książkę – zmiany w składzie, wyjazdy członków zespołu, problemy techniczne z rejestracją partii, uporządkowanie dziesiątek wersji materiału, różne podejścia do miksowania nagrań i perturbacje z wokalistami spowodowały, że produkcja własnym sumptem tak skomplikowanego albumu zajęła im niemal 10 lat!

Metal Mind Productions zaprasza:

„The Masquerade Overture 20th Anniversary Tour”

PENDRAGON (UK)

Dante (DE)

Art Of Illusion (PL)

18.05.2016 Katowice, Teatr Śląski godz.20.00

UWAGA – koncert wyprzedany!

Metal Mind Productions

Dodaj artykuł do:
(dodano 08.03.16, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: Dante, Art Of Illusion, koncert Pendragon
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Paweł Miśkiewicz
2
Ewa Platt
3
Ilaria Lanzino
4
Sebastian Fabijański
5
Anna Kękuś
6
Łukasz Czuj
7
reż. Mariusz Treliński
8
Beth Henley / reż. Jarosław Tumidajski
9
Gabriela Zapolska
10
Opera Krakowska w Krakowie
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia