7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego w Warszawie

7. edycja Przeglądu Nowego Kina Francuskiego organizowanego przez Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film rozpocznie się 4 maja w warszawskim kinie Muranów. Następnie Przegląd zawita do: Poznania, Łodzi, Katowic, Wrocławia, Zamościa, Lublina, Białegostoku, Radomia, Szczecina i Krakowa.

W programie najlepsze francuskie filmy ostatnich lat, między innymi filmy otwarcia i zamknięcia festiwalu Cannes 2015: nominowany w ośmiu kategoriach do nagrody Cezarów 2016 – Z podniesionym czołem z wyjątkową rolą Catherine Deneuve i Między lodem a niebem, dokumentalna opowieść o życiu francuskiego naukowca, który jako pierwszy dowiódł, że działania człowieka mają wpływ na klimat.

Widzowie poznają również historię pierwszego czarnoskórego komika francuskiego, w filmie Chocolat brawurowo wciela się w niego, znany z Nietykalnych Omar Sy.

Z kolei oparty na prawdziwej historii film Historia Marie przenosi nas do przełomu XIX i XX wieku. Głuchoniema i niewidoma od urodzenia 14-letnia Marie nie potrafi komunikować się ze światem. Wbrew opinii lekarzy trafia do edukacyjnej placówki prowadzonej przez zakonnice. Jedna z sióstr dostrzega w niej niezwykły potencjał i za wszelką cenę stara się jej pomóc.

Obowiązkowym punktem tegorocznego przeglądu jest pokaz filmu Niedobrani w reżyserii Lucasa Belvaux, opowieść o dwójce młodych ludzi: Clementa i Jennifer. Clément czytuje Kanta i Prousta, zaś życie Jennifer to lektura romansideł i kolorowych magazynów oraz karaoke z koleżankami. Serce i ciało są gotowe na wspaniałą miłość, ale czy to wystarczy, by przełamać bariery kulturowe i społeczne?

Nie zabraknie również filmu dla dzieci. Leon i cztery pory roku czteroodcinkowa animacja zrealizowana w słynnym francuskim studio Folimage zabierze nas do bajkowego królestwa Baltazara, w którym Leon będzie musiał zmierzyć się z groźnym Bonifacym.

7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego
Od 4 do 11 maja 2016 roku
Organizatorzy: Instytut Francuski w Polsce i Gutek Film
Kino Muranów w Warszawie

Dodaj artykuł do:
(dodano 11.04.16, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: 7. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, kino Muranów, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia