LGBT Film Festival w Kinie Nowe Horyzonty

W programie 7. edycji LGBT Film Festival znalazło się to, co najnowsze i dobrze przyjęte na międzynarodowych festiwalach (nie tylko tych LGBT). Różnorodne pod względem tematycznym i formalnym produkcje, które prowokowały do dyskusji widzów na całym świecie. W programie tytuły, które nigdy nie trafią do szerokiej dystrybucji. Zobaczyć je będzie można tylko na festiwalu!

Filmem otwarcia będzie wyróżniony Teddy Award na Berlinale 2016 Kocur Klausa Händla. Znany widzom z debiutanckiego filmu Marzec i epizodycznego występu w Klimcie Raoula Ruiza niemiecki twórca, przedstawia współczesną wizję wygnania z raju. Dla bohaterów filmu - pary gejów, Stefana i Andreasa, idyllą jest wspólne życie, w które na stałe wpleciona jest harmonia i porządek.

Sielankę przerywa nagły, niewytłumaczalny wybuch agresji, który jest pokłosiem skrywanej przez jednego z mężczyzn tajemnicy. Nieumiejąca z dystansu spojrzeć na powstały kryzys para, dotąd nierozłączna i podziwiana przez otoczenie, nagle staje się sobie zupełnie obca.

Drugim filmem w programie jest The David Dance Aprill Winney. Głównego bohatera poznajemy w momencie, gdy staje na emocjonalnym rozdrożu. Z jednej strony zaczyna powoli angażować się w związek z nowopoznanym Chrisem, a z drugiej zostaje poproszony o bycie ojcem dla dopiero co adoptowanego przez siostrę dziecka.

Na zakończenie - ubiegający się o najlepszy tytuł MFF w Seattle 2015 Front Cover Raya Yeunga. "Miłość jest zawsze w modzie", slogan filmu, kieruje naszą uwagę na  świat haute couture – naturalne środowisko Ryana. Pewnego dnia przed młodym stylistą pojawia się szansa, od której będzie zależeć dalszy rozwój jego kariery  - ma za zadanie wystylizować popularnego aktora z Pekinu - Ninga. Po niełatwym początku znajomości, pomiędzy bohaterami wybucha romans.

Bilety na wszystkie filmy w cenie 15 i 16 zł dostępne są w kasach kina i na kinonh.pl.

Dodaj artykuł do:
(dodano 12.04.16, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: LGBT Film Festival, Kino Nowe Horyzonty
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Daniel Blumberg
2
The Storyteller
3
Wojtek Mazolewski Quintet
4
Ólafur Arnalds
5
Steve Hackett
6
Pink Floyd
7
Paul Weller
8
Józef Skrzek
9
The Teskey Brothers
10
CALUM HOOD
1
Samuel Van Grinsven
2
Mike Flanagan
3
Danny Boyle
4
Paolo Genovese
5
Paolo Cognetti
6
Władysław Pasikowski, Bogusław Linda
7
Jan Hřebejk
8
Rebecca Lenkiewicz
9
Ido Fluk
10
David Marqués
1
Jacek Mikołajczyk
2
Ewa Platt
3
Natalia Korczakowska
4
Krzysztof Garbaczewski
5
Krzysztof Pastor
6
Richard Chappell
7
Paweł Miśkiewicz
8
Alina Moś
9
Ewa Platt
10
Ilaria Lanzino
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia