Międzynarodowy Przegląd Filmowy "Świat bez wolności"

3 czerwca we Wrocławiu rozpoczyna się Międzynarodowy Przegląd Filmowy Świat bez wolności. Wydarzenie obejmuje spotkania ze sztuką filmową i historią, o której opowiadać będą twórcy, naukowcy, dziennikarze, a także świadkowie przełomowych wydarzeń.

Wrocław odwiedzą m.in. Jiří Menzel, Marta Meszaros, José Torres, dawni opozycjoniści i obecni aktywiści na rzecz demokracji. Każdy dzień przeglądu to inne fascynujące spotkanie.

Festiwal to próba pokazania problemu, jakim jest świat bez wolności, z perspektywy innego kraju, m.in. ludowych demokracji (Węgry, NRD, PRL, Czechosłowacja) i ZSRR, a także Chile w okresie rządów Pinocheta.

W programie znalazło się łącznie 13 filmów. Widzowie będą mieli szansę zobaczyć produkcje ikoniczne dla historii kina, jak również filmy mało w Polsce znane. Wątkiem wspólnym jest człowiek w świecie dyktatur i totalitaryzmów.

Ważne jest dla nas to, by wielką historię, formy działania dyktatur i totalitaryzmów, przybliżyć z perspektywy jednostki. Przeszłość jest kluczem do zrozumienia teraźniejszości, a z perspektywy człowieka widać lepiej, jak wygląda świat bez wolności, jak wielką wartością jest wolność i jak wysoką cenę trzeba nieraz za nią płacić – mówi dr Robert Żurek, dyrektor wrocławskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej.

Międzynarodowy Przegląd Filmowy Świat bez wolności
Od 3 do 11 czerwca 2016 roku
Organizator: Instytut Pamięci Narodowej w ramach Europejskiej Stolicy Kultury – Wrocław 2016
Kino Nowe Horyzonty
Wrocław

Dodaj artykuł do:
(dodano 20.05.16, autor: blackrose)
Dział film
Tagi: Międzynarodowy Przegląd Filmowy Świat bez wolności
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
POLECAMY

NEWSLETTER

Pomóż nam rozwijać IRKĘ i zaprenumeruj nieinwazyjny (wysyłany raz w miesiącu) i bezpłatny e-magazyn.


Jeśli chcesz otrzymywać newsletter, zarejestruj się w IRCE i zaznacz opcję "Chcę otrzymywać newsletter" lub wyślij maila o temacie "NEWSLETTER" na adres: irka(at)irka.com.pl

UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Katatonia
2
Neil Young & The Chrome Hearts
3
Saxon
4
Calum Hood
5
Skunk Anansie
6
Eluveitie
7
Arkadiusz Jakubik
8
sanah
9
Damiano David
10
W.E.N.A.
1
David Marqués
2
Celine Song
3
Lionel Baier
4
Dean DeBlois
5
Margien Rogaar
6
Michael Dweck, Gregory Kershaw
7
Len Wiseman
8
Frydrych-Zdanowska
9
Wes Anderson
10
Tim Moriarty
1
Richard Chappell
2
Krzysztof Garbaczewski
3
Krzysztof Pastor
4
Paweł Miśkiewicz
5
Ewa Platt
6
Ilaria Lanzino
7
Sebastian Fabijański
8
Anna Kękuś
9
Łukasz Czuj
10
reż. Mariusz Treliński
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia