24 maja odbędzie się spotkanie wokół pierwszej książki Ilony Łepkowskiej. Scenarzystka słynnych polskich filmów i seriali napisała historię o show-biznesie, na którym zna się jak mało kto. „Pani mnie z kimś pomyliła” (wyd. Muza S.A.) to opowieść o amerykańskim śnie, który wydarzył się w polskich realiach. Spotkanie odbędzie się w warszawskim salonie Empik Arkadia.
Życie głównej bohaterki książki zmienia się diametralnie, gdy decyduje się na rozpoczęcie pracy w telewizji. „Joanna nie czyta kolorowych pisemek i nie odwiedza plotkarskich portali. W momencie, kiedy przypadkiem wchodzi w świat telewizyjnego show-biznesu, zaczyna się orientować, iż jest on równoległy do jej życia, a ona nie miała wcześniej o tym pojęcia. Jest kompletnie świeża i dlatego też łatwiej w to wchodzi, nie wie, jakie czekają na nią niebezpieczeństwa i zostaje skrzywdzona” - mówi autorka.
Ilona Łepkowska doskonale rozumie gusta Polaków - jest autorką scenariuszy najpopularniejszych filmów i seriali, m.in. „Kogel-mogel”, „Och Karol”, „Nigdy w życiu”, „Nie kłam, kochanie”, „Klan”, „M jak miłość” „Barwy szczęścia” czy „Komedia małżeńska”. Powieść „Pani mnie z kimś pomyliła” to jej debiut literacki. Jej pierwsza książka opisuje świat show-biznesu szczerze, z humorem i dystansem. Główna bohaterka powieści przekonuje się, że sława niekoniecznie otwiera drogę do szczęścia.
Wtorkowe spotkanie będzie okazją do rozmowy nie tylko o najnowszej powieści, ale również pracy scenarzysty i życiu w blasku reflektorów. Ilona Łepkowska opowie o procesie twórczym i odpowie na pytania czytelników.
24 maja, godz. 18:00
Empik Arkadia
Warszawa, al. Jana Pawła II 82
Utwór | Od |
| 1. Inne historie | gaba |
Utwór | Od |
| 1. W bezkresie niedoli | ladyfree |
| 2. było, jest i będzie | ametka |
| 3. O Tobie | ametka |
| 4. Świat wokół nas | karolp |
| 5. Kolekcjonerka (opko) | will |
| 6. alchemik | adolfszulc |
| 7. taka zmiana | adolfszulc |
| 8. T...r | kid_ |
| 9. przyjemność | izasmolarek |
| 10. impresja | izasmolarek |
Utwór | Od |
| 1. Sprzymierzeniec | blackrose |
| 2. Podaruję Ci | litwin |
| 3. test gif | amigo |
| 4. Primavera_AW | annapolis |
| 5. Melancholia_AW | annapolis |
| 6. +++ | soida |
| 7. *** | soida |
| 8. Góry | amigo |
| 9. Guitar | amigo |
| 10. ocean | amigo |
Recenzja | Od |
| 1. Zielona granica | irka |
| 2. Tajemnice Joan | wanilia |
| 3. Twój Vincent | redakcja |
| 4. "Syn Królowej Śniegu": Nietzscheańska tragedia w świecie baśni | blackrose |
| 5. Miasto 44 | annatus |
| 6. "Żywioł. Deepwater Horizon" | annatus |
| 7. O matko! Umrę... | lu |
| 8. Subtelność | lu |
| 9. Mustang | lu |
| 10. Pokój | martaoniszk |