Koncert „Lutosławski Retuned” w Warszawie!

Agencja Muzyczna Polskiego Radia i Cracovia Andante zapraszają serdecznie 30 czerwca o godz. 19:00 do Studia Lutosławskiego na koncert „Lutosławski Retuned” .

Trzech muzyków: Szymon Klima (klarnet), Piotr Wyleżoł (fortepian) i Adam Kowalewski (kontrabas i gitara basowa) postanowiło w niezwykły , klasyczno-jazzowy sposób zinterpretować dzieła Witolda Lutosławskiego. Spiritus movens całego przedsięwzięcia to Szymon Klima, który wcześniej słynął z osiągnięć na polu muzyki klasycznej. Teraz zaangażował się w urzeczywistnienie prekursorskiej koncepcji przełożenia dzieł Lutosławskiego na język jazzowy oraz połączenia różnych stylów muzyki.
Podczas koncertu usłyszymy "Preludia taneczne" - w oryginale napisane przez Lutosławskiego na klarnet z fortepianem, w nowej interpretacji zyskały niepowtarzalne brzmienie i zaskakujące nieklasyczne oblicze oraz utwory tworzone przez kompozytora pod pseudonimem Derwid (piosenki, tańce, liryczne ballady i folk), które w interpretacji tria Klima-Wyleżoł-Kowalewski budzą skojarzenia z jazzowymi standardami, uwypuklając wszechstronność i ekspresyjność Lutosławskiego.
Projekt „Lutosławski Retuned” prezentowany był w Polsce, ale przede wszystkim za granicą: na prestiżowych scenach Kairu, Budapesztu, Kaliningradu czy Wiednia.

Szymon Klima - klarnecista, już jako czternastolatek okrzyknięty znakomitym muzykiem w londyńskiej prasie "Prodigy of Poland". Od tamtego czasu nagradzany gorącymi owacjami na stojąco w Polsce, Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii czy Niemczech. Występował jako solista m.in. z: Sinfoniettą Cracovia, Capellą Cracoviensis, Capellą Bydgostiensis, Polish Chamber Ensemble, Robym Lakatosem, Philippem Cuperem, Davidem Campbellem, José Maria Florêncio, Piotrem Baronem.

Piotr Wyleżoł – kompozytor, pianista, ceniony aranżer i producent muzyczny współpracujący m.in.: z Nigelem Kennedym, Ewą Bem czy Januszem Muniakiem.

Adam Kowalewski - na co dzień koncertujący na wszystkich ważniejszych festiwalach jazzowych w Polsce, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Japonii, Australii czy Izraelu i mający w swoim dorobku artystycznym współpracę u boku takich gwiazd jak Bennie Maupin, Eddie Henderson, Gary Bartz, John Abercrombie czy Steve McCraven.

Bilety na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz godzinę przed koncertem w kasie studia.

Dodaj artykuł do:
(dodano 29.06.2016, autor: blackrose)
Dział muzyka
Tagi: koncert, Lutosławski Retuned, Warszawa
KOMENTARZE:
Aby dodać komentarz musisz się zalogować
Logowanie
Po zalogowaniu będziesz mieć możliwośc dodawania swojej twórczości, newsów, recenzji, ogłoszeń, brać udział w konkursach, głosować, zbierać punkty... Zapraszamy!
REKLAMA
UTWORY OSTATNIO DODANE
RECENZJE OSTATNIO DODANE
OGŁOSZENIA OSTATNIO DODANE
REKOMENDOWANE PREMIERY
1
Europe
2
Kasabian
3
Bring Me The Horizon
4
The Rolling Stones
5
Orliński Jakub Józef, Il Pomo d'Oro
6
Sienna Spiro
7
Muse
8
Tarja
9
Suki Waterhouse
10
The Pretty Reckless
1
David Robert Mitchell
2
Destin Daniel Cretton
3
Jacob Chase
4
Jon Erwin,
5
Olivia Wilde
6
Sébastien Vaniček
7
Gabriele Muccino
8
Quentin Dupieux
9
Yann Gozlan
10
Sang-il Lee
1
Sebastian Fitzek
2
Agnieszka Kozak
3
Jolanta Maria Kaleta
4
S.K. Tremayne
5
Loreth Anne White
6
John Grisham
7
George R.R. Martin, Jr., Elio M. Garcia, Linda Antonsso
8
Selena Wisnom
9
Graham Masterton
10
Graham Masterton
1
Marcin Wierzchowski
2
Norbert Bajan
3
Jacek Mikołajczyk
4
Natalia Korczakowska
5
Ewa Platt
6
Krzysztof Pastor
7
Krzysztof Garbaczewski
8
Richard Chappell
9
Paweł Miśkiewicz
10
Alina Moś
REKLAMA
ZALINKUJ NAS
Wszelkie prawa zastrzeżone ©, irka.com.pl
grafika: irka.com.pl serwis wykonany przez Jassmedia